Výběr dětského nábytku

Pro děti jen to nejlepší. Tímto heslem se řídí snad všichni rodiče a objevuje se často také ve sloganech nábytkářských firem. Jaká specifika by ale skutečně měl splňovat dětský nábytek určený těm nejmenším? Nenechte se strhnout ohromujícím vizuálním a hravým zpracováním, často totiž výrobce přidal na vzhledu, musel ale ubrat na bezpečnostních a zdravotních požadavcích.

Největší pozornost by měla logicky směřovat na nábytek, se kterým bude dítě trávit nejvíce času. U batolat je to bezesporu postýlka. Jak by měla vypadat ta, jež zajistí miminku především maximální pohodlí a bezpečí? Sáhněte po modelu s prodyšným dnem. To umožní vzduchu proudit skrz matraci a zajistí dostatečnou ventilaci. Vždy se ujistěte, že se z lakovaného dřeva nemohou uvolňovat žádné chemické látky. Pozor dejte také na vzdálenost mezi tyčkami postýlky – ideální prostor se pohybuje od 4,5 až do 6,5 centimetru.

Postele pro větší děti školního věku již nepodléhají tak striktním nařízením, většinou se doporučuje klasická konstrukce s matrací o rozměru 200×90 centimetrů. Pro školáky tak můžeme pořídit stejnou postel, jakou máme i my. Právě matrace a také rošt určují kvalitu spánku, a proto se obecně doporučuje nakoupit je společně. Pod roštem by vždy měl být volný prostor umožňující cirkulaci vzduchu, raději tak zapomeňte na úložné prostory pod postelí. Pokud nejste omezeni finančním rozpočtem, zkuste přemýšlet dopředu, a pořiďte školákovi rovnou větší rozměr postele. Zejména dívky tuto možnost jistě ocení v pubertě, kdy si oblíbí přespávání kamarádek. Některé modely postelí nabízí také výsuvné lůžko, které rozšíří původní plochu matrace.

Častou chybou rodičů při zařizování dětského pokoje je také nákup nevhodné židle. Zejména školáci tráví u pracovního stolu poměrně dlouhou dobu, a to obzvlášť, pokud na něm mají i počítač. Poraďte se proto s odborníkem, jaká židle bude pro dítě nejlepší. Právě v tomto věku totiž si není radno zahrávat se zdravým dětských zad.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.