Bydlete ve vlastním

Na některé nemovitosti banky peníze buď nepůjčují vůbec anebo jen skutečně velice nerady. Mají prostě nastavené podmínky, které jsou v některých záležitostech nepřekročitelné. Jiné je to u nebankovních poskytovatelů, kteří nemají s ničím problém. Půjčí vám v podstatě na každý byt.

Proč platit nájem, když mohu bydlet ve vlastním

Někteří klienti mají tu zkušenost, že přijdou do banky požádat o půjčku a nepochodí. Na tom by nebylo jistě nic divného, možná jste zažili něco podobného. Většinou před vámi zavřou přepážku z důvodů nízkých příjmů nebo nějakých restů z minulých dob.

  • Nejčastěji je žadatel odmítnut z důvodu záznamů v registrech dlužníků.

Ve vašem případě bylo v tomto ohledu ale vše v nejlepším pořádku, a přesto půjčka poskytnuta nebyla?

  • V čem byl problém?

S touto nemovitostí jsou tak trochu problémy. Ovšem jen u zmíněné klasické banky. Pokud zamíříte do sektoru nebankovního, pak máte velkou naději, že uspějete. Je jasné, že v tomto případě budete muset ručit za svůj závazek nějakou nemovitostí. Kde ji ale vzít, když ji teprve chcete koupit a nemáte potřebné finance? Zní to jako začarovaný kruh. Cesta z něho je však jednoduchá. Můžete za hypotéku ručit přímo tím družstevním bytem, na který si jdete půjčit. Skutečně to jde.

  • Stačí jen najít toho správného poskytovatele, který má tento finanční produkt ve své nabídce.
  • Druhou možností je požádat někoho ze svého okolí, aby se zaručil svým majetkem.
  • To ale bývá někdy problematické.
  • Předchozí řešení bylo jistě mnohem přijatelnější.

Je to podobně jako v nájemním bytem. Jen s jedním velkým rozdílem. V případě nájemního bytu platíte celý život a nikdy se nedočkáte chvíle, kdy bude ve vašem vlastnictví. Pokud si vyřídíte hypotéku na družstevní byt, pak budete také každý měsíc platit. Ale jen do určité doby. Po jejím uplynutí máte jistotu, že je byt konečně skutečně váš. Většinou se doba splácení prodlouží na dvacet a v některých případech i na třicet let. Tím je dáno, že tyto splátky nebudou příliš vysoké a nebude tedy žádný větší problém s jejich placením. Vše je ale velice individuální a je proto zapotřebí zjistit si podrobnosti.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.