Dětské hřiště na zahradě má pozitivní vliv na zdraví

children-1879907_640Zahrada by měla být využívána naplno a jednou z možností, jak dostat děti na čerstvý vzduch, je právě pořízení venkovního dětského hřiště. Stačí málo, ale výsledný efekt vás překvapí. Děti budou trávit více času venku a ještě si užijí spoustu zábavy. Cvičení pohybových dovedností pomůže se správným rozvojem svalů a fyzická únava bude znamenat kvalitní spánek. Jaké jsou možnosti pro umístění dětského hřiště na zahradu?

Co všechno můžete pořídit na zahradu?

Na zahradu můžete pořídit luxusní domek, který se dá využívat pro trávení volných chvil, ale i pro uskladnění nejrůznějších věcí. Jistě se bude líbit i dětem, které ho přetvoří ve své osobní království. Dětská hřiště nabízí neuvěřitelné možnosti kombinací a jednotlivých variant. Na výběr máte z jednoduchých sestav se skluzavkou, ale i větší herní komplety, jejichž součástí je skluzavka ve tvaru tobogánu, žebřík na lezení, horolezecká stěna a klidně i houpačka. Více informací a nabídku jednotlivých sestav najdete na www.skluzavky.cz/detska-hriste.

Při výběru houpačky či jiného komponentu přemýšlejte o tom, jaký prostor na zahradě máte k dispozici. Myslete i na bezpečnost při pohybu okolo. Při návštěvách veřejných dětských hřišť sledujte, jaká atrakce vaše dítě baví nejvíce, a snažte se podle toho vybírat. Orientujte se i podle bezpečnostních norem a poskytované záruky na vybrané hřiště či komponentu.

Doporučený pohyb venku

Na zahradě klidně postačí houpačka, či menší dětské hřiště, které děti udrží na čerstvém vzduchu o něco déle. Navíc se jedná o skvělou záminku, proč si domů přivést kamarády, což napomáhá nejenom fyzickému rozvoji dítěte, ale i správné socializaci v kolektivu. Hra na zahradních atrakcích však může mít i svá rizika při nedodržování pravidel bezpečnosti. Před vlastní hrou poučte své dítě a vždy se snažte být v blízkosti pro případ nečekaného úrazu. I přesto, že jsou dětská hřiště koncipována k maximální eliminaci rizika, nikdy nevíte, co se může stát.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.