Díky interiérové stěrce se můžete rozloučit s vlhkem a plísní

 

Nadměrná vlhkost v bytě umí pěkně potrápit. Projevuje se vlhkými mapami na stěnách, kondenzací na oknech, odlupováním tapet a plísní. Pokud ji ignorujeme, koledujeme si o závažné zdravotní problémy. Naštěstí existuje řada řešení, jak nadměrné vlhkosti zabránit.

Když selžou běžné postupy

Mezi obecné rady, jak si poradit s vlhkostí, patří dostatečné větrání, používání digestoře během vaření, udržování stabilní teploty v bytě během zimních měsíců a rovněž se vyhneme sušení prádla v pokoji či koupelně. U závažnějších potíží je třeba řešit izolaci zdiva. Jednou z cest jsou interiérové stěrky, jež lze aplikovat jak v novostavbě, tak při rekonstrukci staršího objektu. Obsahují aerogel, který je označován za jeden z nejlepších izolantů na světě. Stěrky jsou vodou ředitelný tmel, jenž se nanáší v tenké vrstvě. Jeho součástí jsou 3M skleněné mikrokuličky, disperze, aditiva a jako celek vytvoří na zdi kompaktní teplou vrstvu.

Jak to funguje?

Interiérové stěrky aplikujeme ve vrstvě 1 mm na vybraný povrch. Jelikož jsou zmiňované kuličky duté a částečně vakuované, dokáží snížit tepelnou vodivost podkladové zdi a zároveň zlepšit izolační schopnosti. Výsledkem je, že dojde jednak k přímému odrazu tepla zpět do prostoru,ale též k termoreflexi neboli druhotnému odrazu tepla. Stěny tedy vrací teplo zpět do místnosti, místo toho, aby ho absorbovaly do sebe a zároveň je jejich povrch teplý a zamezí kondenzaci vlhkosti. Když zatopíme, místnost se díky tomu ohřeje rychleji. A dokonce můžeme trvale topit o 2-3 °C méně, čímž lze uspořit náklady za vytápění. Interiérové stěrky jsou perfektní izolací, jejíž pomocí jednoduše zateplíme pokoje i celou budovu. Jejich nanášení je velmi snadné. Stačí ze zdí odstranit původní nátěry, začistit nerovnosti a povrch zpenetrovat. Stěrku po nanesení necháme 20 hodin zaschnout. Poté si stěnu upravíme podle našich představ – provedeme nátěr, nalepíme tapety či obložíme kachličkami.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.