Energetická kancelář usnadňuje získání nižších cen za energie – z pohodlí vašeho domova!

sunset-208771_640

Smutný fakt je, že drtivá většina domácností velmi zbytečně přeplácí za energie. Podle určitých statistik množství domácností, kde spotřebitelé platí příliš vysoké ceny, přesahuje 70-80% z celku. Což už je velmi vysoké číslo a přepočteme-li ho na peníze, které se takto každým rokem „vyhodí“, jedná se o mnoho milionů.

Jak získat lepší ceny za energie

Jakýkoliv spotřebitel bez ohledu, zda nájemník, majitel nemovitosti nebo třeba firma, má právo vyhlásit takzvanou energetickou soutěž. Energetická soutěž je také známa jako energetická aukce a funguje na velmi jednoduchém principu.

Platící zákazník zveřejní podmínky své stávající smlouvy u svého dodavatele energií a umožní ostatním dodavatelům, aby ukázali, co mohou na druhé straně nabídnout oni. Vzhledem k tomu, jak kompetitivní prostředí energie jsou, se pak obvykle začnou předánět v tom, kdo nabíde lepší ceny a podmínky.

Jsou to ceny a podmínky, které obvykle nejsou dostupné, pokud byste za dodavateli energií šli samostatně. Je to vlastně velice obdobné jako u mobilních tarifů, kde ty nejlepší nabídky bývají neveřejné a jsou dostupné pouze přes různé srovnávače.

Na co si však dávat pozor

Ačkoliv jsou energetické aukce výbornou cestou, jak ušetřit mnoho peněz za energie, je tu několik klíčových bodů, na které je třeba se připravit. Zvlášť, chcete-li energetickou soutěž podstupovat na vlastní pěst. (Což bychom úplně nedoporučili, viz dále.)

  1. Je velice časově náročné vyznat se v podmínkách a postupech, které si energetické aukce vyžadují.

 

  1. Váš stávající dodavatel někdy nemusí být úplně spolupracující, což je bohužel obvykle potřeba.

 

  1. Výjimečně se může stát, že smlouva, která je vám soutěži nabízena, nemusí být tolik výhodná, jak se zdá. Proto si to vyžaduje specialistu, který se na ni podívá.

Energetická kancelář vše řeší za vás a vy pouze sledujete, kolik peněz je možné ušetřit

Možná to zní lehce nevyzpytatelně, nicméně celý proces se dá zvládnout velice jednoduše. Existují totiž firmy, které se optimalizací cen energií vyloženě zabývají, a jedním z nich je i Energetická kancelář, která za posledních deset let pomohla již více než 200 000 lidem k získání výhodnější nabídky.

Nejen, že tak můžete odpočívat v pohodlí svého domova a sledovat, kolik peněz je možné ušetřit, ale služby Energetické kanceláře jsou také zdarma díky partnerským úmluvám mezi jednotlivými dodavateli.

Navštivte oficiálná web Energetické kanceláře pro bližší informace: http://www.ek.cz

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.