Jak chránit fasády domů před graffiti?

Grafitti je rozšířeným problémem zejména ve větších městech už několik desítek let. Zabránit provedení graffiti je stejně složité, jako následné odhalení pachatele. Vždycky se najde někdo, kdo pod rouškou noci a s batohem plným sprejů bude realizovat své „umění“ na cizích objektech. Jak se před graffiti bránit a co dělat v případě, že se na vaší fasádě kresba sprejem objeví? Na tato témata se zaměříme detailněji.

Překážky a ochrany vandaly neodradí

Bohužel sprejery mnohdy neodradí ani překážky jako je kamenná zeď, vysoký plot nebo kamerové zabezpečovací systémy okolo objektu. Naopak. Někteří sprejeři berou tato zabezpečení jako výzvu. Předhánějí se v tom, kdo vytvoří graffiti na viditelnějším a složitěji přístupném místě. Pokud si vyhlédnou zrovna váš objekt, máloco je zastaví. To byste museli mít u svého domu 24 hodin denně ochranku. Jak tedy vypadá účinná ochrana před graffiti?

bytmag.cz_graffiti_cz_01

Účinná ochrana je nátěr na fasádu

Nejefektivnějším způsobem ochrany fasády před graffiti je aplikace speciálního nátěru na fasádu vašeho domu. Jedná se o speciálně vyvinutý antigraffiti nátěr. Jak funguje? Nátěr sice nedokáže zabránit samotné aplikaci sprejů na fasádu, ale jeho účinky poznáte při odstranění nápisu nebo kresby. Na neošetřených fasádách se totiž barva vsákne až do samotné struktury fasády. Odstranění graffiti je tak velmi složité a vlastními silami je dokonalé provedení téměř nemožné. Buď dojde k poškození fasády, nebo k neúplnému odstranění graffiti. Ochranný nátěr zajistí, aby se barvy ze sprejů nedostaly do struktury fasády, ale zůstaly na povrchu. Odstranění graffiti z ochráněné fasády je pak mnohem jednodušší a zvládnete jej vlastními silami bez profesionální techniky.

bytmag.cz_graffiti_cz_02

Co když už je graffiti na fasádě?

Objevilo se graffiti na vaší fasádě, ještě než jste nechali aplikovat ochranný nátěr? Bojíte se vyčištění, abyste nepoškodili fasádu? Ať už se jedná o odstranění graffiti Brno, Praha, Plzeň nebo v jiných městech ČR, kontaktujte profesionály v této oblasti. Ti díky profesionální technice a zkušenostem dokáží odstranit graffiti dokonale a šetrně k podkladu. Jak pracují na odstranění graffiti profesionálové, se můžete podívat ZDE či na přiloženém videi níže.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.