Jak zařídit předsíň funkčně a přitom jednoduše?

I když zařizování nového bytu jde jako po másle, většinou to je právě vstupní hala, která zůstává v úpravách interiéru až nakonec. Přitom právě předsíň je přímo stvořena k hrátkám s barvami a originálnímu zdobení pomocí nezvyklých variací a materiálů. I když vstupní hala bývá poměrně tmavá a nikomu se do její úpravy nechce, rozhodně se vyplatí strávit nad jejím plánováním nějaký ten čas a i tuto opomínanou místnost dovést k dokonalosti pomocí několika jednoduchých a praktických triků.

Pokud podlahu ve vstupní hale pokrývá koberec, rozhodně ho vyměňte za dlaždice nebo plovoucí podlahu. I když je na první pohled příjemné po vyzutí skočit rovnou do měkkého, praktické to není vůbec. Hladký povrch se lépe zametá i stírá, nevadí mu ani nános zimní špíny či podzimního vlhka. Dlaždice představují nejodolnější řešení, musíte se však připravit na to, že dlážděná podlaha opravdu studí.

Zapomeňte na to, že v místnostech bez oken lze mít zdi pouze bílé. Barvy jsou vítány i zde, přece jen však vybírejte světlejší odstíny, aby z místnosti nevznikla temná nora. Nedostatek světla vyvažte stropními svítidly – nejpraktičtější jsou vestavěná bodová světla – z temnoty vás vytrhnou také zrcadla, které místnost prosvětlí, a v předsíni se bez nich stejně neobejdete. Stejně jako zrcadla, své místo v hale má i úložný prostor – kam jinam by se vešly všechny zimní bundy, podzimní kabáty a nespočet bot? Ideálním řešením jsou vestavěné skříně, které citlivě doplní interiér a přitom nenaruší celkový dojem.

Předsíň je také místem, kde návštěvníci už na první pohled zjistí něco o majitelích bytu, nebraňte se proto experimentování a tvořivým nápadům. Je libo věšák vyrobený z větve stromu? Máte ho mít! Rádi čtete? Pokryjte stěny knihami, abyste se hned po vstupu ocitli v obrovské knihovně. Polepte stěny předsíně obrázky, nebo malujte přímo na zeď, nic není zakázáno a každá invence se vítá. Nechte předsíň promluvit za vás a dovolte ji být něčím víc, než jen místností, kde se zouvají boty, a sedá na ni prach!

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.