Jarní úklid vyčistí prostor i vaši hlavu

Máte pocit, že trávíte příliš času na internetu a už vás z přemíry informací bolí hlava? Zaměřte se spíš na činnosti, které vám přinesou radost a užitek. Jestli už dlouho uvažujete, že je třeba udělat nějaké inovace ve vašem bytě nebo domě, teď je ten nejlepší čas. Pusťte si oblíbenou hudbu, otevřete okna, pořádně vyvětrejte, připravte si čistící prostředky, a pak se dejte do práce.

V uklizené ložnici se spí lépe

Je pravda, že s jarním úklidem začínáme většinou v kuchyni nebo v obýváku, tedy v místech, kam často chodí návštěvy. Není to ale ideální. Víte, že v ložnici trávíte víc jak čtvrtinu vašeho života? Což je určitě víc, než ve výše zmíněných pokojích. Proto byste se napřed měli zaměřit právě na tuto místnost. Ložnice by měla být místem odpočinku, kde vás nebude nic rozptylovat. Žádné prádlo na vyžehlení, stůl zavalený prací nebo hračky vašich dětí.

Kvalitní relax v ložnici zajistí i nové přikrývky

Když už jste se do třídění pustili, nezůstávejte jen u předmětů, které se nějak ocitly na zemi nebo na nočním stolku. Nezapomeňte zkontrolovat stav ložního prádla, polštářů a přikrývek. I ty si zaslouží pravidelnou péči i obnovu. Navíc se tak chráníte před nechtěným překvapením v podobě molů, kteří se tam mohli přes zimu schovávat. V čerstvě uklizeném pokoji určitě nechcete řešit nevítané návštěvníky, které vylákalo teplé počasí.

Jestli jste vyklidili peřináč a zjistili, že slehlé a zaprané přikrývky už se vám ani nechce nově povlékat, zbavte se jich. Proč byste měli spát pod něčím nepohodlným? Místo toho se za úklid odměňte novým polštářem a přikrývkou. Velký výběr má například jihočeská firma Kvalitex, která vyrábí přikrývky i polštáře plněné dutým vláknem. Tento plnící materiál si získal mezi zákazníky oblibu hlavně proto, že přikrývky jsou díky němu lehoučké a velmi prodyšné.

Duté vlákno najdete i v letních typech přikrývek, které Kvalitex aktuálně zařadil mezi akční zboží. Vybavte se na léto s předstihem.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.