Jarní zahradní sezóna

Jaro se nám pomalu blíží a s ním i sluníčko, ale také nepořádek, které je nutné po zimě uklidit. Kutilové a zahrádkáři by si už pomalu měli rozmýšlet, co nového zasadit, postavit nebo zrekonstruovat. Zahrádka potřebuje neustálou péči a vám přináší aktivní odpočinek, např. když si okopete pár záhonků, zalejete rostliny, vyplejete záhonek, hned je vám lépe. Téměř na každé zahrádce již nechybí menší či větší zahradní skleník.

Konstrukce skleníku by měla být postavená na betonovém základě, kvůli možnému průniku škůdců, ale také pro lepší stabilitu celého objektu. Materiál by měl být velmi odolný (např. hliníkový) a s dokonalým těsněním. Při nákupu se můžete inspirovat na stránce www.kokiskashop.cz, kde najdete nejrůznější varianty skleníků i foliovníků. Zahradní foliovník je skvělým pomocníkem při pěstování rajčat, okurek, paprik nebo lilků. Jeho stabilita je zajištěna půlkruhovitou ocelovou konstrukcí.

V létě, kdy si naplno užíváte sluníčka a máte plno návštěv, je velice příjemné trávit společné chvilky venku v přírodě. K tomu, aby se vám dobře a dlouho povídalo, potřebujete zahradní nábytek z vysoce odolného materiálu jako je například hliník, akátové nebo týkové dřevo. V poslední době jsou trendem celé sety, které obsahují sedačku, křesla i stůl. Oblíbené jsou také lehátka s polstrováním, zahradní lavice nebo úschovné boxy. Přestože je nábytek přizpůsoben venkovním podmínkám je lepší jej chránit, alespoň  obalem. Tento obal je vyroben z polyesterové tkaniny a dokáže zajistit tvarovou stálost i při vysokých teplotách. Je velice prostorný, takže jím spolehlivě zakryjete i větší kusy nábytku.

Pokud na zahradě nemáte stinné místo, nezoufejte. Můžete si postavit zahradní stan. Tyto stany jsou k dostání v několika variantách např. dvoustranném, trojstranném nebo pouze střešním provedení. Jsou vhodné na party, oslavy nebo svatby, kde vás spolehlivě ochrání před sluncem i deštěm. Avšak primárně jsou stany vyráběny pro sluneční ochranu. Součástí je ocelová konstrukce a nepromokavý polyetylénový obal.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.