Lupič nemá žádnou šanci!

Dnes je doba, kdy je mnoho mladých lidí doma, protože nemohou najít práci anebo se jim prostě pracovat nechce. Avšak i tito lidé musí z něčeho žít, ale když nevydělají peníze sami, tak je shánějí někde jinde, s čímž souvisí zvýšená kriminalita. Lidé kradou z jiných domů.

Jak mám ochránit svůj dům?

Není jednoduché zabezpečit svůj dům, tak aby se do něj žádný lupič nedostal. Mnohdy je to velmi nákladné, a proto někteří lidé ze stoprocentní ochrany ustupují a volí jen nějaké bezpečnostní prvky. Existuje jen opravdu malé množství lidí, kteří mají svůj dům zabezpečený tak, aby se do něj nikdo nedostal. Je několik aspektů, které mohou váš dům chránit.

Pozor pes

Samozřejmě, že plot kolem domu vás napadá jako první a také jej mnozí doma mají. Jsou lidé, kteří namítají, že plot moc nepomůže, protože jej lupič stejně přestřihne anebo přeleze. Avšak je to pro něj určitý druh překážky, který jej aspoň na chvíli zpomalí a vy tak dostanete více času na to, abyste mohli reagovat. Hned za plotem by měl být hlídací pes, který pozná cizího člověka. Opět lze namítat, že lupič může psa praštit, otrávit a podobně, ale než to stihne, tak pes určitě zaštěká a vás to zbudí a zpozorníte, co se děje.

Osvětlení

Dalším aspekt, kterým můžete chránit dům před vloupáním je osvětlení. Ač se vám to nebude zdát, tak je to opravdu efektivní, zejména pokud jedete na dovolenou. Protože lupiči většinou napadají prázdné domy anebo přinejmenším ty, kde je tma. A pokud si dáte nějaký časovač na světla, aby se vám v tu či onu hodinu spustily, tak navodíte atmosféru, že někdo v domě je, i když tam doopravdy není.

Zabezpečte si dveře i okna

Je také důležité, abyste měli kvalitní dveře, což dnes není problémem. Nejlépe, aby měli bezpečnostní zámky. A proti vloupání jsou také výborné přídavné zámky v podobě řezátku či trubiček, které se mohou namontovat nejen na dveře, ale také na okna. Kromě toho můžete skelněné výplně dveří anebo okna chránit speciální folií. Pokud by chtěl lupič vybít okno, tak díky speciální folii jej sice rozbije, ale sklo se nevysype a tak nebude mít volný průchod. A dokonce někteří lidé volí do prvních pater i mříže na okna.

A teď něco dražšího

Mezi aspekty chránící dům před vloupáním, které nejsou tak běžné patří kamerový systém. A právě kvůli pořizovací ceně si mnozí kamery kolem domu nemohou dovolit, navíc vám je také může lupič odpojit anebo rozbít. A dobré je také mít vlastní trezor uvnitř domu, který je buďto ve stěně anebo v nábytku. Trezor je velmi dobrá ochrana, kde můžete uložit veškeré hodnotné věci, nejen peníze, ale také šperky či důležité dokumenty a podobně. A pokud nemáte takový trezor doma, můžete využít nabídky některé z banky, které také lidem nabízejí bezpečnostní skříňky.

Pokud doma máte veškeré vybavení, tak můžete klidně spát anebo jet na dovolenou bez stresu, protože lupič se k vám jen tak nedostane a raději si vybere jiný dům.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.