Neodtéká vám odpad? Zkuste nejdříve účinnou chemii

Dřez, vana, sprchový kout, výlevka… to vše jsou naši každodenní pomocníci, bez kterých se neobejdeme. Pokud vám voda pomalu odtéká, jistě vám to komplikuje práci, nebo se bojíte, abyste při sprchování nevytopili celou koupelnu. Přitom poradit si se špatně odtékajícím odpadem není tak těžké, zvládne to i drobná žena, stačí vědět, po čem sáhnout. A vězte, že účinných přípravků na čištění odpadů a kanalizačních trubek je na našem trhu skutečně dostatek.

Odjakživa známý „Krtek“

Nejběžnějším přípravkem, který si poradí s mastnotou usazenou v sifonu dřezu, vlasy, usazeninami a běžným znečištěným v kuchyni i koupelně, je „Krtek“. Jde o 450g přípravek, jež obsahuje maličké kuličky, které nasypeme do odpadu poté, co do něj nalejeme cca 500 ml horké vody. Kuličky způsobí chemickou reakci a z odpadu budeme slyšet, jak kuličky ve spojení s vodou šumí, můžeme cítit menší či větší zápach. Dodržujte pracovní postup, do odpadu nasypte jen 2-3 vršky kuliček. Sice by při větší dávce nemělo dojít k poškození trubek, ale nikdy nevíte…

Je-li odpad zanesen značně, celou proceduru můžeme za dva dny zopakovat.  Přípravek vás přijde na cca 65 Kč. V porovnání s instalatérem, kterého bychom na čištění povolali, je to naprosto směšná částka.

V prodejnách najdete i podobné přípravky, rozdíl je ve výrobcích nebo v konzistenci, některé jsou aktivní i po přidání studené vody.

Tip: Podívejte se na šikovné myčky nádobí se systémem SmartFlex. Tyto myčky se plně přizpůsobí vašim potřebám. Díky řadě funkcí a variabilních nastavení jsou vhodné do každého interiéru.

Kyseliny jsou dalším řešením

V drogerii najdete i razantnější přípravky, jako je přípravek žíravý, pokožce i očím nebezpečný, kyselinu. Než se však rozhodnete použít ji, zvažte, zda čištění vaše trubky a sifon vydrží. Pokud máte pod sprchovým koutem umístěné trubky tzv. krky, bývají vyrobeny z tenkého materiálu, může se proto stát, že vám jej kyselina rozleptá. Nejlepší je prostudovat etiketu a použít ji jen tam, kde si jste jisti, že nehrozí větší škoda, než užitek. Výborné jsou např. při čištění toalet, kde je usazen vodní nebo močový kámen. Kyselina vše vybělí a z toalety odplaví i letitou špínu.

Společnost na čištění odpadů

Pokud vám běžné přípravky nepomohou, nezbývá, než pozvat speciální společnost, jež zjistí, proč odpad odtéká špatně nebo vůbec. Potíž může být ve špatném spádu, ale také v usazeninách nikoli před sifonem a v něm, ale ucpány mohou být až odpadní trubky. To zjistí s pomocí sondy umístěné na dlouhém drátu. Tato záležitost je dražší, ale většinou se bez ní neobejdeme, když nevíme, kde je chyba.

Nenechte se odradit, zkuste si odpad vyčistit sami, nebo povolejte odborníky na slovo vzaté.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.