Připravte fasádu vašeho domu na zimu!

Je fasáda vašeho domu před zimou ve stoprocentní kondici? Jestli si nejste jistí, tak se jděte podívat. Pouhým okem rozpoznáte, zda je fasáda v dobrém stavu nebo jestli se na jejím povrchu objevují známky poškození a kazů. Jestli objevíte na fasádě poškození a kazy, rozhodně byste ještě před zimou měli přemýšlet, zda fasádu nevyčistit a neopatřit ochranou. Zima může mít totiž na poškozenou fasádu neblahé následky.

O jaké poškození se nejčastěji jedná?

Nejprve se zaměřte na samotné poškození fasád. To může být různé. Fasáda může být zvětralá s velkým množstvím větších i menších prasklin. Do těchto prasklin se může dostat voda, která v zimě zmrzne a způsobí mnohem větší praskliny. I mechy, řasy a organické nečistoty na fasádách značí, že jsou ve fasádě praskliny, i když nemusí být vidět a do struktury fasád se dostává vlhkost. Ze všeho nejdříve byste se tedy měli postarat o důkladné odstranění řas z fasád.

01

Řasy, nečistoty a prach musí z fasády pryč

Naštěstí nemusíte okolo fasády chodit s malým nožíkem a odstraňovat veškeré nečistoty. V dnešní době stačí využít tu správnou technologii mytí fasády, která se o dokonalý výsledek postará za vás. Odstraní z povrchu fasády veškeré organické nečistoty, prach a pyly a zůstane jen čistý povrch. Jedná se o čištění pomocí pískování. A jakých výsledků mohou dosahovat profesionální systémy pískování na našem trhu? O tom se dočtete ZDE.

02

Po vyčištění fasád nechte aplikovat ochranné nátěry

Až bude fasáda dokonale vyčištěná od všech nečistot, je třeba jí ochránit před dalším poškozením a vlhkem. A k tomu poslouží speciální nátěr fasády. Nemáme na mysli klasické nátěry barvy, které samy o sobě nic neřeší, ale spíše nátěry, které budou mít pro fasádu ochranné účinky. Jedná se zejména o nátěry proti působení vlhkosti, proti znečištění i proti řasám a mechům. Fasáda tak zůstane dlouhodobě odolná a bez známek poškození a opotřebení.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.