Proměňte svou ložnici v prostor, do kterého se budete s láskou vracet

 

Ložnice je místem, ve kterém většina z nás začíná i končí každý svůj den. Je proto důležité, abychom se v ní cítili pokud možno co nejpříjemněji. Co pro to ale kromě pravidelného úklidu a pěkného vybavení můžeme udělat? Podívejte se na tipy, díky kterým vám vaše ložnice dobije energii pokaždé, když do ní vstoupíte.

 

Zapojte své šikovné ruce

 

Ručně vyráběné věci jsou nejen originální, ale člověk z nich má mnohem větší radost než z těch kupovaných. Věříme, že kompletní nábytek si doma asi jen tak nestlučete, zkuste si však prostor ozvláštnit alespoň nějakou drobností. Třeba taková ručně vyráběná šperkovnice vám udělá radost pokaždé, když přijde večer čas na odložení doplňků. S láskou a pečlivostí do ní budete ukládat všechny své třpytivé přívěsky, stříbrné prsteny i oblíbené náušnice.

 

Radujte se z darovaných věcí

 

Předměty, které nám naši blízcí darují s láskou, nám dokáží opakovaně vykouzlit úsměv na tváři. Neschovávejte je tak do šuplíku a nechte si je na očích! Pokaždé, když okolo nich projdete, vzpomenete si na milovanou osobu a váš dnes bude hned radostnější.

 

 

Uspořádejte si své věci

 

Věřte, že místnost, které vládne chaos, vám energii zrovna dvakrát nedobije. Nemusíte v ní každý den pobíhat s mopem, stanovte si však nějaká pravidla, která budete dodržovat. Vyhněte se například neuspořádané hromadě oblečení ve skříni nebo bez ladu uloženým doplňkům. S náramky či manžetovými knoflíčky ledabyle poházenými v krabičce se ranní shon akorát zbytečně protáhne.

 

Oddávejte se rituálům

 

Jednoduché, avšak pravidelné rituály dodávají našemu životu nezbytný řád. Co si například pravidelně každé ráno ustlat? Zabere vám to pouhých pár minut času, po příchodu z práce se však v ložnici budete cítit hned mnohem příjemněji. Nebo si každý večer zapalte svou oblíbenou svíčku – místu dodá nádech útulnosti a ještě vám ho před spaním krásně provoní.

 

 

 

 

 


Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.