Inspirace pro zařízení dětského pokoje

Pokud jste se rozhodli zařídit dětský pokoj, stojíte před poměrně velkým úkolem. U každého prvku je třeba myslet v první řadě na bezpečí dítěte, ale také na užitnost a životnost. Velkou roli hraje už samotná barevná paleta, kterou zvolíte. Vyvarujte se agresivních barev, jakými jsou například syté odstíny červené či oranžové, mnohem lépe se hodí naopak pastelové jemné tóny.

Hned první otázkou, se kterou se budete muset vypořádat, je podlaha. Logicky se nabízí přírodní materiály, nezapomeňte ale na jejich odolnost. Každý ví, jaký hluk dokážou děti vykouzlit při hraní s oblíbenými hračkami, a právě podlaha většinou čelí největšímu poškození. Proto se hodí například vinylová podlaha, nebo přírodní korek, který příjemně hřeje. Pro změkčení podlahy také skvěle poslouží kusový koberec, počítejte ale s tím, že ho bude třeba pravidelně čistit, aby se zabránilo šíření roztočů a prachu.

Nejpříjemnější vybírání ale bezesporu představuje nábytek, na který se těší snad každá maminka. Pokud si chcete ulehčit náročné sledování všech bezpečnostních požadavků, které jsou na dětský nábytek kladeny, vybírejte nábytek od renomované firmy, která se na sortiment do dětského pokoje přímo zaměřuje. U takové totiž budou oblé hrany, kvalitní materiál a další nezbytnosti samozřejmostí.

Novým trendem, který ocení opravdu každý, je takzvaně rostoucí nábytek. Díky speciální konstrukci lze postupně každý kus nábytku přizpůsobovat tomu, jak dítě roste, a není tak třeba pořizovat další a další postýlky, židličky či stoly. Momentálně se jedná o natolik rozšířený fenomén, že si jeho princip osvojila většina nábytkových firem, není proto problém tento nábytek sehnat.

Důležitou položkou dětského pokoje jsou úložné prostory. Paradoxně to bývají právě děti, kdo mívá nejvíce věcí. Plyšáci, oblečení a dětské potřeby se navíc budou stále hromadit a zabírat více a více místa. Zkuste využít každý centimetr a zajistěte úložné prostory pod postelí, užitečným trikem bývají také police pod stropem, kam lze umístit ozdobné krabice.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.