Rustikální nábytek bazar

U rustikálního nábytku většinou nelze poznat, že je to nábytek bazarový. Dováží se k nám hlavně z Německa a Holandska. Z dubového masivu je Holandský nábytek vyráběn většinou tak, že přední strana, která je nejvíce vidět, je z dubového masivu a boční stěny a poličky bývají z přírodní dubové dýhy. Povrchová úprava mívá matný vzhled.

By: veronikadrechslerova

Údržba nábytku z masivu je snadná. Stačí ho otřít jemným hadříkem, když se stane, že je víc znečištěn, omyjeme ho vodou, ale je potom potřeba ho hned vysušit do sucha. Přípravky na ošetření nábytku ho oživí. Přípravků je ta našem trhu hodně, stačí si jen vybrat.

Nábytku dobře prospěje, když ho občas naimpregnujeme. Když se nám přihodí, že na nábytku uděláme nějaký hlubší škrábanec, nebo urazíme kousek hrany, dá se to opravit nábytkářským voskem. Ten se rozehřeje, nanese se na postižené místo, uhladí a nechá zaschnout. Tím je vše hotovo, a můžeme mít z rustikálního nábytku opět radost. Neměli bychom zapomínat, že holandský nábytek je určen pouze pro interiér.

Rozhodně ho nemůžeme dát na zahradu, a používat ho jako zahradní nábytek. Nemá totiž rád vlhko a mohl by se neodvratně poškodit. Do koupelny je možné umístit holandský nábytek, jen když je impregnované, a několikrát natřené lakem. Pak už se nemusíme obávat, že by se třeba pokroutil, nebo jinak znehodnotil.

Rustikální nábytek, jinak řečeno selský, venkovský

To ovšem neznamená, že se hodí jen na chalupu, nebo chatu. Docela jistě se hodí i do moderního bytu ve městě. Je to nábytek, který vypadá, jako bychom ho zdědili po předcích, ale to je velký omyl. Jedná se totiž o nové kousky. Rustikální nábytek, i když vypadá, že jsme ho zdědili, protože má starožitný nádech, tomu tak ve skutečnosti opravdu není.

Rustikální nábytek se hodí stejně do ložnice, jako do obývacího pokoje, nebo do kuchyně. Všude najde svoje uplatnění. I kancelář, nebo pracovna je vhodné místo pro tento rustikální nábytek. Do ložnice se výborně hodí bílý nábytek. Stane se tak z ložnice romantické místo. Ložnice má být hlavně pohodlná a útulná. Je potřeba dát pozor, aby nebyla takzvaně přeplácaná. Stačí postel, která je tam nejdůležitější, skříň, noční stolky a případně komoda.

Také si musíme pohlídat barevnost. Stačí bohatě dvě barvy. Pastelové barvy kombinované s bílou, dodají ložnici příjemnou atmosféru. K rustikálnímu nábytku se ani moc nehodí příliš velká výzdoba zdí. Plně postačí obraz, nejlépe s krajinou. Nějaké moderní obrazy k tomuto nábytku nepasují, a rozbily by tu správnou atmosféru.

Rustikální nábytek bazar

Rustikální nábytek je velice praktický, a k tomu nám ještě udělá radost, i když nejsme zrovna romanticky založeni. Má oblé tvary, většinou je i vyřezávaný ornamenty a navozuje v nás kouzlo dávných starých časů. Také sedací soupravy, vyrobené ze dřeva a kůže jsou nádherné. V obývacím pokoji je taková sedačka určitě velice dominantní. Je velice pohodlná, a ráda si v ní odpočine celá rodina, i případná návštěva.

Když sedací soupravu vyzdobíme polštářky s motivem květů, proužků, nebo puntíků, bude vše dohromady působit božsky. Je známo, že laminový nábytek moc let nevydrží. Pokud zvolíme nábytek z masivu, musíme počítat s tím, že to nebude zrovna levná záležitost. Za kvalitu se prostě platí víc. Od toho jsou tady bazary rustikálního nábytku, kde se dají sice starší, ale přesto kvalitní kousky nábytku pořídit mnohem levněji. Vše je v prvotřídní kvalitě, a za přijatelné ceny.

Nábytek z bazaru je čistý, sedací soupravy jsou impregnovány a profesionálně vyčištěny. Nábytek vypadá robustně, ale takové pohodlí jaké v něm budeme mít, se jinému nábytku nevyrovná. Když si chceme rustikální nábytek koupit, navštívíme osobně bazar, nebo je i možné si jej objednat pomocí internetu. Tím ušetříme svůj čas, a zároveň budeme mít možnost většího výběru.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.