Vhodné pracovní oděvy vám zpříjemní rekonstrukci bytu i práci na zahradě

Při práci kolem domu nebo při rekonstrukci bytu si často ani neuvědomujeme, jaké zátěži své tělo vystavujeme. Prach, hluk, špína… Přesto mnoho lidí značně podceňuje ochranu před poraněním a až dodatečně lituje, že se tomuto problému nedostatečně věnovali. Jednou z cest, jak předejít poraněním a značně zvýšit pohodlí při vykonávání běžných i složitějších oprav, je koupě kvalitního pracovního oblečení a ochranných pomůcek. K čemu jsou vlastně dobré?

Specializovaná výroba pracovních oděvů nabízí hned několik nadhodnot, které u běžně používaného starého oblečení rozhodně nenajdete. Pracovní oblečení se vyrábí z mnohem odolnějších materiálů, takže se jen tak neroztrhne ani nijak mechanicky nepoškodí. Primární hodnotou je samozřejmě bezpečí, často tak narazíte na kalhoty a bundy s reflexními pásky. Ty se hodí nejen venku, ale i ve vnitřních prostorách se sníženou viditelností.

V případě, že se vám zdá zbytečné pořizovat celý komplet pracovního oblečení, rozhodně se poohlédněte alespoň po ochranných pomůckách, které vás ochrání před prachem a poraněním. Mezi takové patří například průhledné ochranné brýle, jež je možné použít při malování, řezání dřeva i broušení. Minimalizujete tak riziko poškození očí.

Zřejmě nejoblíbenější ochrannou pomůckou jsou pracovní rukavice. Těch existuje hned několik tipů, každý je přizpůsoben jiné činnosti, nebo naopak vyroben tak, aby byl použitelný naprosto univerzálně. Při řezání dřeva oceníte vyztužené a extrémně odolné materiály proti řezu, pokud často pracuje s chemikáliemi, jsou pro vás určené spíše rukavice s několika vrstvami, které dokonale ochrání vaši kůži.

Veřejná obeznámenost se sortimentem pracovních oděvů je poměrně nízká, sami ale poznáte, že jakmile zjistíte, co všechno vám může usnadnit práci při rekonstrukci nebo pracích kolem domu, nedokážete odolat.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.