Jak vybrat mrazák do domácnosti?

Spousta potravin při nízkých teplotách vydrží klidně i několik měsíců. K tomu je však zapotřebí mít doma kvalitní mrazničku, která je schopna udržovat teploty hluboko pod bodem mrazu. Mrazáky se dnes na trhu objevují v bohaté škále. Při výběru mrazničky do domácnosti je třeba, abyste vzali v potaz několik věcí.

Objem mrazáku

Především zvažte, jak veliký, respektive objemný mrazák potřebujete. Je zbytečné si kupovat spotřebič s objemem 100 litrů v okamžiku, kdy žijete v domácnosti zcela sami. Mrazák by měl být, podobně jako chladnička, maximálně využíván. Čím je plnější, tím se potraviny lépe mrazí a zároveň nedochází k příliš vysoké spotřebě elektrické energie. Obecně platí, že mrazáky mají mít objem zhruba 25 – 40 litrů na osobu v závislosti na tom, o jaký typ se jedná. Menší objem postačí v případě, že zde o šuplíkové mrazáky, naopak pro truhlicové mrazáky počítejte spíše s objemem alespoň 40 litrů na jednu osobu.

Spotřeba elektrické energie

Spotřeba je dalším kritériem, které hraje významnou roli při výběru mrazáku. Stejně jako další domácí spotřebiče jsou rozděleny do energetických tříd podle toho, jakou mají spotřebu elektřiny. Nejúspornější jsou v tomto ohledu mrazáky, které spadají do třídy A+++.

Délka záruční lhůty

Svoji roli při výběru hraje také fakt, jakou záruční lhůtu vám na konkrétní spotřebič prodejce poskytne. Tak například mrazáky Beko mají prodlouženou záruku, a to na dobu 5 let. Běžně se přitom záruční lhůty pohybují od zákonné hranice 2 let právě do 5 let. Tato doba už je dostatečná. Je třeba si uvědomit, že za 5 let se v oblasti spotřebičů stane ve vývoji mnoho nového, takže si možná budete chtít pořídit nový, výkonnější a úspornější mrazák.
Kromě výše uvedeného se samozřejmě řiďte také designem spotřebiče tak, aby dobře zapadl do celkové koncepce vaší domácnosti a nebyl v kuchyni příliš rušivým elementem.

Komerční sdělení

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.