Jak vybrat rohovou sedací soupravu?

Sedací souprava tvoří dominantní prvek každého obývacího pokoje. Výjimečným dojmem může působit i ve vaší kanceláři. Ať už ji budete používat k odpočinku, posezení s přáteli či s rodinou, nebo jejím prostřednictvím budete přijímat výjimečné klienty a obchodní partnery, vyberte si tu pravou.

Sedacích souprav je v dnešní době na trhu opravdu široké množství. Právě proto je nutné věnovat jejich výběru značnou pozornost. Je třeba dbát na její kvalitu, prvotřídní materiály i zpracování. Jen tak se vaše nová sedací souprava stane ozdobou obývacího pokoje a bude vám sloužit dlouhá léta.

Kvalitní konstrukce

Konstrukce sedací soupravy může být zhotovena z plastu, dřeva nebo kovu. Plast má ale nízkou nosnost i odolnost a brzy se opotřebuje. Proto raději vybírejte sedací soupravy s odolnou dřevěnou nebo kovovou konstrukcí. Dřevo je přírodní a velmi kvalitní materiál, který vám zaručí dlouhou životnost. Je dostatečně pružné a zároveň pevné. Pro záruku komfortu, pohodlí a dlouhé životnosti jde o dosud nepřekonaný druh materiálu. Tradičně se konstrukce vyrábí ze smrkového masivu, který vám při správném zpracování vydrží určitě 20 let. Bukové nebo dubové kostry mají životnost až 70 let. Právě jeho kvalitní zpracování je klíčové. Český výrobce s názvem Sedací soupravy na míru – Pšenčík je prvotřídním specialistou ve svém oboru.

Volba tvaru a výplně

Je důležité zvážit, zda se do vašeho prostoru více hodí klasická, rozkládací či rohová sedací souprava. Můžete zvolit tvar do písmene U, nebo třeba doplnit sedačku úložným prostorem. Možnost zhotovení sedací soupravy na míru vám umožní splnit si sny. Části sedačky mohou mít od rohu rozdílnou délku. Roh může být ostrý, ale i zaoblený. Zajímavým zpestřením je policový roh nebo výřez na těleso radiátoru. Sedačka může mít i područky. Vhodným doplňkem jsou taburety a křesla. Nepodceňujte ani volbu výplně. Molitan se brzy prosedí. Vhodnou výplní je polyuretanová či elastická studená pěna. Každému vyhovuje jiný tvar i tvrdost. Zvažte, zda preferujete měkké polštáře, nebo pevnou oporu své páteře. Sedací soupravu doporučujeme před vytvořením zakázky vyzkoušet.

Výběr potahové látky nebo kůže

Čalounění může tvořit textil, eko kůže nebo pravá kůže. Pravá kůže sedačce dodá dlouhou životnost i luxusní vzhled. Kůže se snadno udržuje, stačí ji setřít hadrem a čas od času naimpregnovat vhodným prostředkem. Umělá kůže je měkčí, ale její výdrž je o něco nižší. Široká škála látek, barev, vzorů i jejich úprav nabízí takřka neomezený výběr. Textilní potahy s nižším podílem přírodních vláken mají delší životnost. Někdo ale spíše preferuje přírodní vlákna. Moderní úpravy textilních materiálů dnes snadno vyčistíte speciálním šamponem na potahy.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.