Jaké příslušenství k bazénům nesmí chybět?

Pořídili jste si na zahradu venkovní bazén a chystáte se jej letos napustit, jakmile to alespoň trochu dovolí počasí? Ještě před tím, než se rozběhne sezona, měli byste si zkontrolovat, zda máte veškeré potřebné bazénové příslušenství. Bez některých doplňků se neobejdete, jiné vám poslouží k tomu, že koupání v zahradním bazénu bude ještě příjemnější záležitostí.

Bazénová filtrace

Mezi nejdůležitější příslušenství k bazénům patří filtrace. Bez ní by se voda rychle znečišťovala, koupání by pak už po několika dnech nebylo žádnou příjemnou zábavou, ale spíše by ohrožovalo vaše zdraví. Bazénová filtrace slouží k udržení vody v potřebné kvalitě. Pro klasické venkovní bazény se nejvíce hodí písková filtrace, jako alternativu pak můžete zvolit kartušovou filtraci.

Krycí plachta

Je-li bazén postaven ve venkovním prostředí, musíte zajistit, aby do něj během doby, kdy jej nepoužíváte, zbytečně nepadaly nejrůznější nečistoty. Listí, prach, písek – to vše se velmi snadno dostane do bazénu, který není náležitě přikryt. Z tohoto důvodu je rozhodně užitečné si jako další příslušenství k bazénu pořídit nějakou krycí plachtu či fólii. Večer jí jednoduše zakryjete hladinu bazénu a druhý den ji během chvilky stáhnete.

Schůdky

Praktickým příslušenstvím jsou bazénové schůdky. Ty jsou užitečné hlavně ve chvíli, kdy máte na zahradě nadzemní bazén. Díky schůdkům budete mít mnohem pohodlnější přístup do vody, aniž byste se museli nějak namáhat.

Pumpa

Pro nadzemní bazény, které jsou nafukovací, je zcela nezbytnou pomůckou, kterou si určitě pořiďte, pumpa. Díky ní nafouknete prstenec bazénu během několika málo minut. Navíc ji využijete také třeba při nafukování matrace do vody či lehátka, na kterém budete po koupání odpočívat.

Výše uvedené příslušenství je v každém případě zapotřebí pro nadzemní bazény, ovšem třeba bazénovou filtraci potřebujete také pro klasické zapuštěné bazény.

Pořiďte si příslušenství i kompletní nadzemní bazény na Garfun.cz. V tomto obchodě naleznete všechny praktické doplňky, ale také třeba i vodní hračky pro děti i dospělé.

Komerční sdělení

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.