Plánujete stěhování do Prahy? Zaměřte se na Žižkov

Statistiky ukazují, že se do Prahy stěhuje stále více lidí. Důvodů, proč tak činí, je více než dost. Když bychom se měli podívat na několik hlavních, rozhodně sem patří zaměstnání, občanská vybavenost, nebo kvalita života. Na vše má vliv i lokalita. My se podíváme na důvody, proč se zaměřit na Žižkov. Tedy na pražskou čtvrť, kterou každý velmi dobře zná, a to hlavně pro symbol místního vysílače.

Zajímavá historie

Žižkov patří nejenom mezi jednu ze známých částí Prahy, ale jedná se také o lokalitu, která má velmi zajímavou historii. Ta se váže už k roku 1875 a později se stal nedílnou součástí hlavního města. K tomu se váže i fakt, že některé byty na prodej v Praze 3 se mohou nacházet v domech, které mají velmi zajímavou historickou, ale i architektonickou hodnotu. V tom je tato část města unikátní.

Moderní bydlení

Kromě možnosti bydlet v původních činžovních domech nabídne Žižkov ještě další lákadlo. Je spojený s možností najít bydlení v moderním developerském projektu, který se aktuálně chystá. Kdo plánuje přestěhování, měl by se na dané byty v Praze na Žižkově zaměřit. Konkrétně jde o bydlení Na Vackově, které má přinést vše, po čem moderní obyvatel Prahy touží. Když se odíváme na několik hlavních věcí, je to:

  • Dostatek zeleně
  • Možnosti sportovního vyžití
  • Dobrá občanská vybavenost

Všude kousek

Žižkov lze vnímat také jako lokalitu takzvaného širšího centra. A to přináší výhody hlavně v tom, že je to všude kousek. Samozřejmostí je síť MHD, kdy se lze tramvají jednoduše dostat na další uzly, ze kterých lze pokračovat kamkoliv po celé Praze. Nejde ale o jedinou možnost celkem pohodlného cestování. Z Žižkova se lze příjemnou a celkem krátkou procházkou dostat i na metro, stejně jako na hlavní vlakové nádraží, ale i do samotného centra. I toto jsou klady, které místní obyvatelé zcela pochopitelně oceňují.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.