Aby se vám dobře spalo, vyberete si správnou matraci i rošt

Aby se vám dobře spalo, vyberete si správnou matraci i rošt

Až celou jednu třetinu života využívá lidské tělo k přípravě energie a regeneraci. Děje se tak během spánku. Musí vám záležet na jeho kvalitě. Když budete dobře spát, tělo získá dostatek času, aby se připravilo na další den. Vy si ho užijete bez bolesti, plni síly a bez špatné nálady. Výběr matrace i roštu se řídí pravidly, seznamte se s nimi!

Polohovatelný rošt je velká výhoda

Rošty existují pevné, polohovatelné a elektrické. Jejich účelem je rozložit váhu a současně zajistit odvětrávání matrace, čímž prodlužují její životnost. Zatímco matrace vydrží cca 10 až 15 let, rošt vám bude sloužit třeba i celý život. Je důležité, aby měl minimálně 28 lamel. Pro děti je lepší volit rošt pevný, protože musí spát na rovné ploše. Pokud se tak neděje, hrozí vývojové vady kostí. Pro dospělou osobu je naopak lepší polohovatelný rošt. Nastavením vyřešíte třeba i bolest zad či nohou, podpoříte správnou cirkulaci krve apod. Elektrické rošty ocení zejména osoby se sníženou pohyblivostí.

U matrace hraje roli několik faktorů

Důležité jsou zóny, které podporují jednotlivé části těla. Dobrá matrace jich má 5, případně 7 (pro děti volte matraci bez zón). Všímejte si také tuhosti (tvrdá, středně tvrdá, měkká). Když se nemůžete rozhodnout, volte provedení matrace, která má z každé strany jinou tvrdost. Nespěchejte při výběru materiálu. Oblíbená je líná pěna, perfektně se přizpůsobí tvaru těla. Ne každému to je příjemné. Naštěstí existují i další druhy, jsou to matrace pružinové, latexové, s koňskými žíněmi a další. Trpíte alergií? Volte bio matrace, protože obsahují výhradně přírodní složky. Abyste prodloužili životnost, pořiďte si jako doplněk chránič matrace. Dejte si pozor na rozměry, musí odpovídat velikosti postelového rámu a roštu.

Nyní výhodně díky akci 1+1 zdarma

Už jste rozhodnuti, že investujete do zdravého spánku? Nakupte v e-shopu www.mpzdravyspanek.cz. Nyní běží akce matrace 1+1 zdarma a při nákupu nad 3500 Kč nebudete platit dopravu.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.