Hypotéka na pozemek

Stavba domu je finančně náročná záležitost. Nejprve si musíte obstarat parcelu, která je k tomuto účelu přímo určena. Jestliže na to vaše konto nestačí, pak není problém si pomoci prostřednictvím úvěru. Neuspějete-li u banky, pak to zkuste jinde.

Nejprve to chce parcelu

Jestliže se rozhodnete stavět dům a nemáte dostatek finančních prostředků, pak je jistě jedním z možných řešení půjčka. Problém může nastat, pokud nemáte finance ani na zakoupení parcely. Ale i to se dá vyřešit podobným způsobem.

  • V tomto případě se přímo nabízí otázka, jaká varianta je přijatelnější.
  • Jestli úvěry od sebe oddělit a zvlášť si pořídit hypotéku na pozemek a zvlášť na stavbu anebo je spojit dohromady.
  • Odpověď je v podstatě jednoduchá, ale rozhodnutí je jen na vás.
  • V případě oddělených úvěrů jste do budoucna vystavení menšímu riziku.
  • Spojené hypotéky snižují poplatky.
  • Není tedy možné odpovědět adresně.

V každém případě bývá ale zpravidla nutné při žádosti o úvěr na pozemek doložit, že se skutečně jedná o stavební parcelu. Musí mít tedy potvrzený statut stavebního pozemku. Jednoduše řečeno – bylo k němu vydáno stavební povolení. S hypotékou na pozemek většinou nemají problém ani banky a ani nebankovní poskytovatelé. Je tu ale pochopitelně několik důležitých podmínek. Banka před uzavřením smlouvy bude trvat na doložení dostatečně vysokých příjmů a také na tom, že vaše jméno není zapsáno v registru dlužníků. Mají prostě své dané normy a ty nelze překročit. Tento problém se dá vyřešit pomocí nebankovního poskytovatele, který vám hypotéky na pozemek nabídne i v případě zmíněných nedostatků. Kromě toho je v nebankovním sektoru vše urychleno tím, že odpadá zbytečné papírování.

 

  • Jednání je natolik zjednodušeno, že stačí v podstatě jen několik kroků.

 

Nafotit nemovitost, která bude za váš závazek zárukou a pak spolu s on-line formulářem zaslat prostřednictvím internetu. Za několik dnů můžete začít stavět svůj vysněný dům. Vyřízení úvěru na stavbu samotného domu proběhne stejnou rychlostí a za stejných podmínek. Což znamená velice přijatelných pro obě zúčastněné strany.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.