Jak vybrat ideální barvu do interiéru

Už vás nebaví klasická bílá výmalba vašeho interiéru? Bílá je sice elegantní, avšak časem může omrzet. Buďte odvážní a my vám pomůžeme vybrat ideální barvu pro váš domov, která bude nejen hezká, ale především přinese pozitivní energii do každé místnosti.

Změna je život

Zamyslete se nad tím, co chcete místností vyjádřit. Každá barva má svou vlastní energii a náladu, takže je důležité zvážit, co chcete danou místností říci. Například modrá je uklidňující, zelená podporuje relaxaci, zatím co žlutá je energická a podporuje radost a optimismus.

Zohledněte světlo

Vyhlédnutá barva vypadá v místnosti s přirozeným světlem úplně jinak než v pokoji bez oken. Je proto důležité zvážit množství světla v bytových prostorách, abyste zvolili optimální barevný odstín.

Zabrnkejte na duši

Snažte se vytvořit harmonii. Nechte na sebe působit všechny prvky v místnosti, jako například nábytek, záclony, polštáře… A v souladu s nimi si v duchu představujte báječný odstín, kterým vymalujete místnost, jež dostane následně pohodovou atmosféru a svůj osobitý styl.

Nebojte se experimentovat

Můžete zkusit i odvážnější barvy, které zaujmou a přinesou do vašeho bytu nový život. Fantazii se meze nekladou. Jen byste se pak měli v nově vymalovaném bytě cítit dobře a naladěni. Například sytě zelená nebo výrazná červená mohou být skvělým doplňkem vašeho interiéru, pokud se nacházíte v experimentálním období svého života a potřebujete více odvahy!

Buďte trendy

Výběr správné barvy do vašeho interiéru může být zábavnou hrou a výsledek naprosto fantastický. Nebojte se experimentovat a nechte své kreativitě volný průchod. Pokud vám stále není jasné, jakou výmalbu zvolit, pak se poraďte se svými přáteli. Anebo hledejte pomoc u interiérového designéra. Určitě společně najdete tu pravou barvu, jež dodá vašemu domovu tu správnou atmosféru.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.