Levné taštičkové matrace

Spánek patří mezi naše biologické potřeby stejně jako přijímání potravy nebo rozmnožování. Naše tělo se dostane do relaxační fáze, kdy dojde k regeneraci a útlumu po dlouhém dni. Zpomaluje se tep, prohlubuje dech a naše tělo se celkově zklidní. K tomu, abychom adekvátně přijímali následující den jakékoliv informace, je nezbytný alespoň 8- hodinový spánek. I když někteří jedinci mohou mít potřebu spánku kratší či delší. Kvalitní matrace je jednou z nejpodstatnějších vybavení vašeho bytu a v žádném případě by se neměl výběr té správné matrace brát na lehkou váhu.

Vždy je to individuální. Například sportovci si dopřávají delší spánek okolo 12-13 hodin, kvůli delší regeneraci celého organismu. V poslední době se začalo hodně hovořit o dvoufázovém spánku, tedy spánku, který je rozdělen do dvou 4- hodinových fází. Mezi fázemi je jedno nebo dvou hodinová přestávka. Lidé, kteří se v noci vzbudí, tento fakt berou úzkostně a vyhledávají lékaře. Nicméně se nemusí obávat, je dost pravděpodobné, že máme tento spánkový rytmus zakořeněný po našich předcích, kteří se v noci budili k modlitbám nebo si jen povídali.

www.matracin.cz

Abychom si kvalitně odpočinuli, je důležité dobře vybírat mezi matracemi. I v dnešní době si můžete pořídit kvalitní a levné matrace. Nejčastěji se setkáme s pěnovými, pružinovými nebo taštičkovými matracemi. Pěnové matrace jsou nejprodávanější. Moderní pěnové matrace se již kombinují s různými materiály, což zaručuje různé vlastnosti a funkčnost. Mezi cenově přijatelné patří také pružinové matrace. Jsou tvořeny pružinovým jádrem, které je pospojováno v jednotný celek. Vzniká tak dutina, která je velmi dobře větratelná. Tato matrace působí tvrději. Je to opět individuální. Někomu tvrdší postel vyhovuje a někomu ne. Záleží jaké má kdo záda, a je potřeba to vyzkoušet.

www.matracin.cz

Taštičkové matrace jsou sice cenově vyšší, ale nabídnou Vám vyšší komfort při spánku. Má také velice dobré ortopedické vlastnosti a vyšší vzdušnost. Oproti ostatním materiálům se dokonale přizpůsobí křivkám Vaší páteře. Ráno se tedy nebudete budit ztuhlí a rozlámaní. Základ této taštičkové matrace je složen z většího počtu samostatných pružinek, které jsou uzavřeny v taštičkách. Ideální obchod kde nakoupit kvalitní matrace naleznete na Matracín.cz.

www.matracin.cz

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.