Nejlepší tipy pro tmavé koupelny

Jen málokdo má to štěstí, že má v koupelně dostatek přirozeného světla. I pokud je v koupelně okno, bývá zpravidla jen velmi malé, takže doplňkové osvětlení je naprostou nezbytností. S nedostatkem světla se potýkají především koupelny v paneláku, ani zde se ale nemusíte cítit stísněně a ponuře.

Správné osvětlení

Osvětlení je základ. Jen jedno centrální světlo nestačí, budete ho muset doplnit bodovými světly, lampičkami nebo LED pásky. Pořízením LED zrcadla zabijete dvě mouchy jednou ranou, jelikož kromě příjemného osvětlení zrcadlová plocha prostor opticky rozzáří. Nebojte se velkých zrcadel a klidně jich použijte hned několik.

Na detailech záleží

Záleží i na takových detailech, jako je sprchový závěs. Pokud používáte ty neprůhledné polyesterové, koupelna bude vypadat menší a tmavší. Naopak posuvné prosklené zástěny u sprchového koutu nebo vany, případně alespoň průsvitný sprchový závěs koupelnu prosvětlí.

Světlo po místnosti odrazí veškeré lesklé povrchy. Pokud máte tu možnost, vyměňte obklady za lesklé keramické, pořiďte si nábytek s lesklou povrchovou úpravou, držte se vanových a umyvadlových baterií z chromu či nerezu. Doplňky, jako jsou držáky na kartáčky, věšáky nebo dekorace volte rovněž v kovové či transparentní úpravě.

Světlo z vedlejší místnosti

Do koupelny můžete dostat světlo z vedlejší místnosti. Při rekonstrukci část zdi nahraďte luxferami, které jsou v dnešní době opět trendy. Případně u stropu nechte malé podélné okénko. Ve starších cihlových zástavbách nebo rodinných domech můžete využít světlovod. Pokud se nechcete do tak velkých stavebních zásahů pouštět, vyměňte alespoň dveře za celoskleněné z mléčného skla. To vám zajistí dostatek soukromí, přesto ale bude propouštět světlo.

I tmavá koupelna může působit útulně. Udělejte první krok a pořiďte si do ní LED zrcadlo Artalo se zabudovaným osvětlením, Bluetooth reproduktorem a meteostanicí.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.