Pět nejčastějších chyb při výběru sedací soupravy. Na tohle pozor!

Vybrat sedací soupravu není jednoduchá záležitost. Jedná se o kus nábytku, který bude denně využívat celá domácnost. V potaz musíte vzít design, cenu, požadované funkce a také prostorové možnosti. Není proto překvapením, že se mnoho nakupujících při pořizování sedačky dopustí chyb, kvůli kterým nakonec nejsou se zakoupenou sedací soupravou plně spokojeni. Jakých omylů se při koupi nové sedačky dopouštíme nejčastěji?

Neochota investovat do výběru sedačky peníze a čas

Pokud jste už někdy měli opravdu lacinou sedačku, jistě víte, že taková sedačka nedokáže poskytnout požadovanou úroveň pohodlí. Při zařizování nového bytu je často nutné dokoupit několik kusů nábytku, nicméně na sedací soupravě se nevyplatí šetřit.

Kvalitní sedací souprava je dlouhodobou investicí, tudíž byste její výběr v žádném případě neměli uspěchat. Nabídka sedaček je v současnosti široká, není tedy nutné pořizovat první kousek, na který narazíte – všechno si dobře rozmyslete. Ušetřit můžete i sledováním různých slevových akcí, které jsou u nábytku běžné.

Špatný typ sedačky

Obrovská, prostorná sedačka je sice krásná, ale pokud vám zabere celý obývák a nebudete kolem ní pomalu moct projít, je to špatně. Sedačky do U patří opravdu jen do velkých obývacích pokojů. Do těch menších patří sedačky rohové a do těch úplně nejmenších patří pouze dvojsedáky či trojsedáky. Ty můžete doplnit menšími křesly či trendy taburety – pak usadíte celou rodinu i přátele, bez nutnosti zahltit celý prostor.

Do menších obýváků se hodí trojsedáky doplněné o křeslo či taburet. Trojsedák Amigo, JENA NÁBYTEK

Vybraná sedačka je příliš měkká

Ačkoliv je velmi pohodlné sedět na měkké sedací soupravě, není příliš rozumné si ji pořizovat do bytu. Sedačka totiž musí poskytovat dostatečnou oporu vašim zádům, což bohužel měkké sedačky nedokážou, navíc se do nich až příliš zaboříte a těžko budete vstávat. Zvolte tedy raději sedačku s tvrdší výplní.

Bojíme se barev

Sedačka nemusí být jen bílá, šedá či hnědá. Koukněte se také po sedačkách čalouněných látkou – v současné době je výběr barev a vzorů tak široký, že najdete odstín, který rozzáří váš pokoj. Zvláště do malých obýváků patří spíše světlé než tmavé barvy a protože sedačka je většinou nejvýraznějším kusem nábytku, může být i v zářivé barvě.

Barevná sedačka váš pokoj rozzáří. Sedačka Simone, JENA NÁBYTEK

Jedině rozkládací sedačka

Rozkládací sedací souprava má svoje nezpochybnitelné výhody, ale je pro vás tato funkce opravdu nezbytná? Pokud na ní plánujete přespávat několikrát do týdne, je rozumnou volbou. Ovšem není nutné pořizovat rozkládací pohovku jen proto, že u vás dvakrát do roka přespí návštěva. Přitom pro návštěvy můžete pořídit třeba nafukovací matrace a pro sebe vybrat kvalitnější sedačku na každodenní sezení.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.