Proč si pořídit rohovou sedací soupravu

Renovujete obývací pokoj? Nejdůležitější roli v této místnosti bezpochyby hraje sedací souprava. Můžete-li si to dovolit, zahrňte do úvah rohovou variantu. Uvidíte, že jakmile ji jednou vyzkoušíte, jinou už chtít nebudete.

Rohové sedací soupravy sice mají roh v názvu, ale to rozhodně neznamená, že by v něm musely být umístěny. V poslední době se naopak často dávají spíš do prostoru. Působí majestátně a místnost se díky nim opticky rozdělí.

Hezké oddělení kuchyně nebo pracovny

V nových domech se v posledních letech uplatňuje vzdušný otevřený prostor, obývací pokoje bývají spojené s kuchyní a jako oddělovač může sloužit právě rohová sedací souprava.

Některé rodiny mají v obývacím pokoji také kancelářský stůl s počítačem, v takovém případě sedačka oddělí pracovní kout.

Nenahraditelné pohodlí

Rohové sedací soupravy nabízí neuvěřitelné pohodlí. Vsaďte se, že pokud si ji domů pořídíte, budou neustále probíhat hádky o sezení na nejlukrativnějším místě – v rohu. Jedině tam se můžete pohodlně opřít a do jednoho ramene si natáhnout nohy.

Nemusíte mít obrovský obývák

Rohové sedačky se dnes vyrábí v široké škále variant – malé i velké, černé a bílé, kožené nebo s textilním potahem. Konkrétní možnost vybírejte s ohledem na ostatní vybavení místnosti a také obyvatele. Například kůže není úplně vhodná, pokud máte malé děti. To je lepší textilní sedačka a nějaký potah, který snadno hodíte do pračky, když jej děti ušpiní. Co se týče barev, nebojte se odvážnějších odstínů. Výrazná barevná sedačka dokáže s místností udělat divy.

Velký pozor si dejte na výšku sedačky. Ty nižší sice vypadají na pohled pěkně, ale ne každému jsou příjemné. Někdo prostě potřebuje oporu hlavy. Rozdíl je i v tvrdosti sedacích ploch. Pokud můžete, vyzkoušejte si pár sedacích souprav v obchodě na vlastní zadek. Až zjistíte, jaký typ vám vyhovuje, můžete pátrat i online – třeba v e-shopu Dona-shop.cz.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.