Udělejte ze staré koupelny novou bez velkých výdajů!

Patříte mezi ty, jejichž byt už je dávno vybavený a řádně zabydlený, ale okoukaný vzhled vaší koupelny už vás začíná nudit? Nemusíte sahat příliš hluboko do kapsy, abyste svou starou koupelnu změnili. Zapomeňte na nekonečné a drahé rekonstrukce, stačí jen chytře vybrat, a pak už jen sladit výsledný dojem, aby tvořil dokonalý celek. Vaším největším pomocníkem budou právě detaily, které však společně zaručí nečekanou změnu.

První, co vás při proměně čeká, je generální úklid. I když je to nepříjemná nutnost, nelze ji přeskočit ani opomenout. Vyčistěte všechno, co vyčistit jde, pokuste se, aby všechny plochy zůstaly volné a bez zbytečností rozházených všude možně. Často už jen tato fáze odhalí novou tvář koupelny. Pokud máte starý nábytek, kterého vám nebude líto, nebojte se vzít do rukou živé barvy a s klidným srdcem přetřete dvířka a nábytkové plochy. Dosáhnete tak lehce bohémského, na druhou stranu velmi efektního výsledku.


V případě, že se obáváte větších změn, zvolte variantu sladění doplňků a umístění několika stejnorodých dekorací. Zvolte si jednu barvu, nebo materiál, do kterého všechny doplňky sladíte a hurá na nákup. Myslete na jejich snadnou údržbu a zdržte se lapačů prachu. Ideální variantou jsou užitné předměty, jako je například sprchový závěs, zásobník na mýdlo, koupelnové předložky… Pokud se vám podaří udržet jednolitý ráz těchto doplňků, máte vyhráno.

Pokud ani drobné doplňky nejsou vaším šálkem kávy, vrhněte se rovnou na vymalování celé koupelny. U příležitosti změny barvy nátěru určitě zvolte barvu odolnou vlhkosti a plísním, pokud ji v koupelně ještě nemáte. Jednolitý barevný nátěr můžete ještě oživit nalepovacími tapetami, které jsou omyvatelné či nejlépe přímo určené do koupelny.

 

Náš tip: Nebaví vás uklízet v koupelně? Ulehčete si práci a povrchy v koupelně ošetřete pomocí nanoimpregnace na sklo a plast. Uklízení vám půjde lépe od ruky a díky nanoimpregnaci se prach bude usazovat na površích vaší koupelny o poznání pomaleji. 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.