Vyberte si správný odvlhčovač a mějte doma ideální vlhkost vzduchu

S příchodem chladných měsíců se v našich domovech pomalu, ale jistě, objevuje příliš suchý vzduch. I když větráme, mrazivý vzduch je mnohem sušší, než v teplejším období a své udělají i takřka stále puštěné radiátory. Dosáhnout ideální vlhkosti je tak velmi obtížné.

Právě proto je dobré poohlédnout se po měřiči vlhkosti a kvalitním odvlhčovači. Jen tak zjistíme, jaká je skutečná vlhkost vzduchu a zajistíme, aby byl domov komfortnějším a zdravějším místem pro život celé rodiny v každém ročním období.

Vlhkost vzduchu a zdraví

Vliv vlhkosti na zdraví je značný. Suchý vzduch má velký podíl na tom, jak moc nemocní jsme. Právě nízká vzdušná vlhkost může v zimě za to, že jsou oslabeny naše sliznice a toho velmi rády využijí bakterie i viry a my onemocníme. Ještě citelněji suchý vzduch nesou malé děti, senioři a osoby citlivé, mající sklony k nemocem horních cest dýchacích.

Dle alergologů je ideální vzdušní vlhkost kolem 35 – 40 % a teplota cca 22 stupňů Celsia. V takovém prostředí se nedaří plísním, ale je také nepříjemné pro lidi. Při 60% vlhkosti se naopak roztočům i plísním velmi daří, proto je ideální vzdušná vlhkost považována hodnota 50%.

Ideální vlhkost dosáhnete s odvlhčovači

Izolování domů, vaření, horká koupel, ale i dýchání či odpařování rostlin se podílí na vlhkosti vzduchu uvnitř domů a bytů. Vysoká vlhkost ale způsobí škody nejen na zdraví, ale i majetku. Poznáte to na omítkách, odlepených tapetách, ale také plísních v koutech místností nebo zadních stranách nábytku.

Vliv poznáme i na svém zdraví, můžeme si vypěstovat astma, zánět kloubů nebo třeba revma.

Účinnými pomocníky jsou odvlhčovače. V domovech využijete domácí odvlhčovače a vysoušeče, na stavbách se hodí profesionální odvlhčovače a vysoušeče zdiva a v prostorech, kde klasické odvlhčovače nepomáhají, zastoupí jejich funkci adsorpční odvlhčovače Master.

Vyberte si nejvhodnější model odvlhčovače na stránkách Odvlhcovace.info a získejte jistotu, že vás vlhkost vzduchu neohrozí po zdravotní ani materiální stránce.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.