Nepodceňte revizi komínů

Špatně fungující a znečištěný komín a jeho spalinové ceny vás mohou vyjít hodně draho. V nejhorších případech hrozí, že dům bude neobyvatelný. Rozhodně tak nepodceňte revizi komínu. V jakých situacích se má provádět a koho si na tuto činnost pozvat? Dozvíte se na následujících řádcích.

Revize komínů v Plzni

O komíny by se měla vždy starat osoba, která k tomu má potřebné živnostenské oprávnění. Kominíky, byť jich není mnoho, najdete minimálně v každém větším okresním a krajském městě. Revize komínů Plzeň kupříkladu provádí zkušená firma Kominictví Hacaperka. Jako kominík Plzeň má pan Hacaperka letité zkušenosti, v oboru působí už od roku 1986. Provádí nejen revize, ale i vložkování komínů Plzeň a další činnosti, které jsou spojeny s kominickou profesí.

Hlavní důvody, proč si nechat provést revizi komínu

A nyní k samotné revizi. Kominictví Plzeň – Zdeněk Hacaperka si pozvěte na revizi zejména v okamžiku, kdy jste si postavili či zrekonstruovali komín rodinného domu a chystáte se spalinové cesty uvést do provozu. Dále je nezbytné provést revizní kontrolu také ve chvíli, kdy přecházíte na jiný druh paliva, případně jste si nainstalovali nový spotřebič paliv. V neposlední řadě je pak revize nutná po požáru v komínu a tehdy, objevíte-li ve spalinových cestách nějakou trhlinu či závadu.

chimney-sweep-647678_1280
Vždy platí, že čím dříve si kominíka pozvete, tím lépe. Odkládání či dokonce ignorování revize může zapříčinit požár ve spalinových cestách, který se může následně přenést do celého objektu. Dále hrozí i zborcení komína, případně jen špatné fungování. Pokud nejsou spalinové cesty v pořádku, spotřebič nepracuje s potřebnou účinností, což vám zvyšuje náklady na provoz domácnosti.
Revize komína není zas tak drahou záležitostí, za prohlídku jednoho komínového průduchu nedáte více než 1.000 Kč. Odstranění následků po havárii v důsledku ignorování revize vás přitom vyjde klidně na stovky tisíc korun.

Komerční sdělení

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.