Jak vymalovat kuchyň

V každém lidském obydlí najdeme kuchyň. Kuchyně je místnost, která slouží k přípravě jídla a ve které zároveň probíhá i úprava jídla. Kuchyně se v lidském životě objevuje již od starověku. Dnes si bez kuchyně nedovedeme život představit.

Právě proto, že je kuchyň nejdůležitější místnosti v bytě, stoupají i nároky na její vzhled. O tom, jak se lidé budou cítit v kuchyni, rozhoduje jednak její praktické a funkční vybavení a jednak i barva kuchyně. Kuchyně by měla být vymalovaná teplými barvami. Právě barva, kterou máme kuchyň vymalovanou, ovlivňuje náladu a pocity člověka. Člověk by se měl v kuchyni cítit uvolněně a pohodlně. Kuchyň je místem, kde se schází celá rodina.

V článku se proto dozvíte užitečné rady, jak vymalovat kuchyň. Při vymalování kuchyně byste měli využít psychologii barev. Právě psychologie barev říká, jaké mají jednotlivé barvy účinky na lidskou psychiku. Při volbě barvy, kterou chcete vymalovat kuchyň, se můžete inspirovat i uměním Feng Shui. Umění Feng Shui vám může následně pomoci i s vybavením kuchyně.

Jak vymalovat kuchyň – konkrétní rady

Při vymalování kuchyně bychom měli využít především teplé barvy. Kromě obligátní bíle barvy, u které nic nezkazíte, je ale lepší využít barevný odstín. Volte pro vymalování kuchyně světlé a optimistické barvy. Je-li součástí vaši kuchyně i jídelna či jídelní kout, zvolte takové odstíny, u nichž je prokázán pozitivní účinek na trávení a celkové vychutnání pokrmů. Vhodnou barvou pro vymalování kuchyně je například zelená barva, meruňková, žlutá.

● Jak vymalovat kuchyň – panelákový byt

Kuchyň v panelákovém bytě je většinou malá a svým tvarem připomíná písmeno L. Vymalováním kuchyně chceme opticky zvětšit prostor v kuchyni. Vhodné je proto při malování použít světlé barvy. Světlé barvy prostor opticky zvětší.

● Jak vymalovat kuchyň – rodinný dům

V rodinném domě není většinou problémem vymalovat kuchyň. Barvu kuchyně si totiž vybíráme sami při návrhu kuchyně. Jelikož kuchyně jsou dostatečné velké,

můžeme zde využít tmavší odstíny. Na malování velké kuchyně klidně můžete použít světle fialovou, tmavší zelenou, červenou.

● Jak vymalovat kuchyň – kuchyň spojená s obývákem

V případě spojeného prostoru kuchyně a obýváku je vhodné barevně oddělit kuchyňský kout. Kuchyňský kout je většinou větší než obývák a proto je vhodné zvolit výraznější odstíny. Při volbě odstínu se řiďte velikostí, světlostí a otevřeností obýváku propojeného s kuchyní.

● Jak vymalovat kuchyň – nejnovější trendy

Nechcete-li kuchyň vymalovat stereotypně, kdy každá zeď má stejnou barvu, nebojte se vyzkoušet inovaci. Využít můžete efekt střídání různých tónů jedné barvy či kontrastní kombinaci s bílou. V praxi při malování může vaše kuchyň vypadat takto: dvě stěny vedle sebe vymalujete sytě oranžovou barvou a dvě protilehlé stěny budou vymalované světlejší pastelově oranžovou. Pokud se rozhodnete pro kombinaci s bílou barvou, tak bude kuchyň vypadat takto. Jedna zeď, bude vymalována bílou barvou a zbylé tři zvolenou barvou.

Při vymalování kuchyně si dejte pozor na použití nevhodných barev. Barvy, které budou v kuchyni vypadat nevhodně a vyvolají i nepříjemné pocity jsou černá, hnědá a šedá. Při malování kuchyně si dejte i pozor na nakládání se sytostí barev. V malých místnostech kuchyně volit velmi jemné odstíny barev. Za univerzální barvu pro vymalování kuchyně se považuje žlutá.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.