Komínové digestoře pro účinné a úsporné odsávání

Komínové digestoře jsou nejúčinnější. S tímto zařízením se dokonale zbavíte páry, zápachu a taktéž předejte vzniku plísni. Pokud máte nový nábytek a tapety, tak rozhodně s koupi komínové digestoře neotálejte. Trh nabízí neskonalé množství druhů, typů a designových variací. Tato skutečnost samotný nákup komplikuje, a proto je vřele všem doporučována rada odborníka. Komínovou digestoř si můžete pořídit jen v případě, pokud máte přístup ke komínové nebo ventilační šachtě či je vaše kuchyně vybavena otvorem do světlíku. Pokud vám stavební úprava domu nebo bytu neumožňuje odtahovou variantu, tak je nutné si pořídit recirkulační digestoř, kde se přefiltrovaný vzduch vrací zpět do místnosti.

 Stylové komínové digestoře

Komínové digestoře patří mezi odtahové odsavače, kdy se odvádí páry ven z domu potrubím. Samozřejmě širší a kratší potrubí je vhodnější než potrubí se třemi závity. Dále při výběru komínové digestoře se zajímáme o technické parametry jako je výkon a hlučnost. Výkon musí odpovídat desetinásobné hodnotě objemu kuchyně, kdy šíře digestoře nesmí být menší než plocha varné desky nebo sporáku. Ideální vzdálenost mezi odsavačem a varnou deskou je 70 cm.  K vybavení komínové digestoře patří i tukové filtry, které spolehlivě zachycují mastnoty a výpary. Větší životnost zaručují kovové filtry, ovšem pokud si vyberete levnou digestoř, tak počítejte s textilními filtry.

 Komínové digestoře – moderní zařízení

Komínové digestoře! Moderní proces odsávání zaručuje vyšší savost při stejném výkonu odsavače par. Taktéž nelze přehlížet hlučnost. Toužíte-li po absolutním tichu, tak si objednejte bezmotorový model, který se napojuje na centrální ventilaci. Komínové digestoře s nižší hlučnosti se označují jako tiché, kdy doporučujeme upřednostnit model se zpětnou klapkou, která brání úniku tepla z domu.  Digestoře dělíme nejen podle vzhledu, ale také podle umístění a to na klasické, ostrůvkové, výše zmíněné komínové, dekorativní, výklopné, zabudované a výsuvné na dálkové ovládaní.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.