Kuchyně

Kuchyň patří mezi nejfrekventovanější místnost ve vašem domě. Nehledě na to, že v ní strávíme část dne při společném stolování s rodinou nebo při domácím posezení s přáteli. Proto je vhodné přemýšlet nejen nad celkovým designem, ale také nad praktičností. Kuchyně by měla mít dostatek úložného prostoru, velkou pracovní plochu, v podobě kuchyňské linky nebo většího pultu, který může zároveň sloužit i jako bar, nebo místo pro rychlé občerstvení.

Při jejím plánování si určitě nechte poradit, jak od známých, tak od odborníků. Ještě předtím si však dobře rozmyslete, co všechno by měla kuchyň obsahovat, z jakého bude materiálu, v jakém rozmístění a co vám na stávající kuchyni vyhovuje či nikoliv. Na to se vás jistě odborníci zeptají a pokusí se zrealizovat vaši vizi. Poskytnou vám tedy vizualizovaný projekt, který se dá eventuelně ještě doupravit, před samotnou rekonstrukcí. Existuje tzv. zónové plánování prostoru, které vám pomůže se lépe zorientovat a rozplánovat celý prostor.

Vestavěné skříně

Zejména obyvatelé menších bytů jistě ocení elegantní úsporu místa v podobě vestavěné skříně. Nejlepší možnost je nechat si skříň vyrobit na míru. Systém se skládá ze dvou částí. Jednu část tvoří svislé posuvné nebo také otevírací dveře a druhou část tvoří policový systém, vytvořený na míru. Vestavěné skříně nemusí být nutnou součástí pouze ložnic nebo dětských pokojů, ale také obývacích pokojů, šaten či chodby. Jsou oblíbené pro svou přehlednost, uspořádanost interiéru a také snadnou údržbou, co se prachu týče. Tuto skříň je možné přizpůsobit jakémukoliv stavebnímu oříšku – koutu, zkosenému stropu nebo výklenkům.

Podobný mechanismus jako je u vestavěných skříní se dá využít u prostého rozdělení místností. Tam, kde potřebujete místnosti oddělit např. kuchyň od obývacího pokoje. Předěly je možné namontovat na míru, jsou efektivní a uspoří místo. Navíc nevyžadují tolik nákladů jako postavení zdi.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.