Keramický gril-pec BIG GREEN EGG, láska na první pohled

BGE 83Počínaje předkrmem, přes hlavní jídlo s přílohou až po pečivo a zákusky. To všechno zvládá s přehledem multifunkční produkt BGE, jehož revoluční univerzální konstrukce umožňuje připravit kompletní lahodné menu. Tím, že jej lze používat jako udírnu, gril nebo keramickou pec na pečení, vlastně zastane stejnou službu, jako plnohodnotná venkovní kuchyň.

 

BGE 3Přitom BGE vůbec není náročný na obsluhu: dokáže si s ním poradit i úplný začátečník. Příprava ke grilování je jednoduchá, trvá navíc pouhou čtvrthodinku. Láká nejen chuťovým standardem výsledných jídel, ale také ekonomičností provozu. Dřevěné uhlí v něm hoří velmi úsporně, teplo je díky chytré konstrukci a revolučnímu keramickému materiálu bezezbytku využito, navíc nespotřebovaný otop lze použít při dalším grilování.

S pomocí regulačního komínku není problém nastavit teplotu v rozmezí 70 až 350°C, přesně podle toho, na co zrovna dostanete chuť. Potraviny se nevysušují, maso si zachovává téměř původní objem, kvůli neopakovatelné výsledné chuti a šťavnatosti připravovaných pokrmů nachází BGE využití nejen v rodinném prostředí, ale také ve špičkových restauracích, zejména v Holandsku a Německu. Příjemná je i možnost vybrat si ze sedmi velikostí (od Mini až po 2X Large), a tak volbou konkrétního produktu zohlednit prostor a podmínky, jež má uživatel k dispozici. Dalším benefitem je bohaté příslušenství.

Vzhledem k tomu, že při spalování přírodního dřevěného uhlí vzniká minimum  popela, stačí k občasnému čištění použít malý pohrabáč nebo vysavač určený pro krbová kamna. Pokud jde o esteticky vydařenou, lesklou a vysoce trvanlivou glazuru na povrchu BGE, snadno se otírá vlhkým hadříkem. Vlastní keramický materiál, z něhož je gril-pec vyroben, nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu, kartáčovou kůru vyžaduje pouze grilovací rošt.

 

Velkou výhodou je informační podpora ve formě rad, receptů a videonávodů na  www.gril-pec.cz, objednat si můžete také profesionální předvedení Big Green Egg přímo u vás doma.   

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.