Nemáte na novou fasádu? Možná bude stačit, když ji vyčistíte…

Zakládáte si na tom, jakým dojmem váš dům působí na okolí? Pak byste neměli podcenit pravidelné čištění fasády. Ta musí odolávat velkému množství vnějších vlivů a poměrně rychle ztrácí původní krásu. Nabízí se však i jiné důvody, proč nebrat její stav na lehkou váhu. Trvale znečištěná fasáda ztrácí své vlastnosti, což se může negativně projevit na vnitřním mikroklimatu. Zároveň klesá hodnota nemovitosti.

Jak na plísně, lišejníky, prach a další nečistoty?

Odborníci na čištění fasád doporučují frekvenci v rozmezí pěti až osmi let. Častěji by se měly mýt zateplené fasády, a to kvůli zachování izolačních vlastností materiálu. Konkrétní postupy čištění závisí na typu a rozsahu nečistot.

bytmag.cz_ars_cz_01

Na fasádě domu se mohou objevit organismy v podobě plísní, lišejníků, mechů a řas. Nejohroženější skupinou jsou objekty orientované na severní stranu, domy v oblastech s vyšší nadmořskou výškou, poblíž lesů a vodních toků.

Na znečištění fasády jsou náchylné také domy v bezprostřední blízkosti frekventovaných silnic. Na povrchu se usazuje prach, saze a různé zplodiny.

Čistit svépomocí, nebo přizvat profesionály?

Vaše fasáda může vypadat opět jako nová. Stačí, když použijete vhodně zvolená čistidla a moderní přístroje. Některých nečistot se však zbavíte pouze pomocí profesionální techniky. Tou disponují specializované firmy jako AXIOM REAL. Patří k nejlepším v republice a s čištěním fasád má mnohaleté zkušenosti.

Pro techniky z AXIOM REAL je čištění fasád každodenní rutinou. Používají vysoce účinná, ale přesto šetrná čistidla i moderní techniku včetně německých systémů TORBO na bázi pískování. Poradí si také s graffiti, stopami po fixech a dalšími nečistotami, kterých se běžnými metodami čištění zbavit nelze.

Bližší informace o čištění fasád najdete na www.ars.cz.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.