Zahradní sekačky

Zahradní sekačky se řadí mezi nejprodávanější zahradní techniku, která nemůže chybět na žádné zahradě. Svým majitelům slouží dlouhá léta. A právě z důvodu dlouhé služby není radno jejich výběr podcenit. Vždy by měly dokonale sedět vám, vaším potřebám a zahradě. Před jejich pořízením, je dobré znát odpovědi na určité otázky a vytvořit si přehled o různých typech.

Základní otázky před jejich koupí

Na úvod je dobré objasnit podstatnou věc. A tou je to, že zahradní sekačky existují v několika typech, které se od sebe navzájem značně liší. Než si zvolíte tu pravou sekačku pro Váš trávník, zabere Vám to trochu času. Před výběrem si ještě zodpovězte pár základních otázek. Tyto otázky zní:

Jaké jsou vaše nároky na obsluhu sekaček?

  • Jak často budete sekat?
  • Kdo s ní bude pracovat?
  • Jak rozlehlá plocha se bude sekat?
  • O jaký typ porostu se jedná?
  • Kde se s nimi bude pracovat?

Znáte-li odpovědi, je na čase vydat se do obchodu. Tam si na základě odpovědí vyberete ty správné zahradní sekačky.

Typy zahradních sekaček

→ Rotační

Nejlepším řešením pro udržování trávníku jsou rotační sekačky se sběrným košem. Jejich velkou výhodou je, že do sběrného koše sbírají nejen posečenou trávu, ale i spadané listí nebo jiné nečistoty trávníku. Neméně důležité je dodržení výšky sečení mezi 3,5 cm a 5 cm, s výjimkou použití vyžínače. Pro správný vývoj trávníku je dobré sekat třetinu jeho výšky.

→ Strunové

Máte na zahradě špatně přístupná místa, kam se rotační sekačka nedostane? Se strunovou sekačkou se snadno dostanete pod keře a stromy, do zákoutí, poseče pruhy kolem plotů, okraje u zdí, schodů a záhonů. Obsluha je velice jednoduchá, často se strunka pořizuje jako doplněk k rotační.

→ Vřetenové

Šetří stébla trávy stejně, jako by byly stříhány nůžkami, čímž zamezí roztřepení stébel a jejich následnému zežloutnutí. Upravíte s ní menší až středně velké travnaté plochy. Dokonalý střih jako u anglického trávníku zajišťuje vřetenový nůž ze speciální tvrzené oceli s precizním broušením a bezdotykovou technikou řezu.

→ Křovinořezy

Jsou vhodné pro extenzivní údržbu přerostlých, zaplevelených či náletovými dřevinami zarostlých ploch. Rozmyslete si, jaký druh porostu budete čistit, jak často a dlouho stroj používat.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.