Objevte budoucnost svícení

Bez elektřiny a umělého osvětlení si život dokáže představit asi jen málo kdo. Lidé v dnešní době to však berou jako samozřejmost a neuvědomují si, že ještě před dvě stě lety to nebylo možné. Vynález Thomase Alvy Edisona byl pro lidi konce 19. století úplným zjevením a neuvěřitelně usnadnil každodenní život celému lidstvu. I přesto jsou však v dnešní době klasické žárovky chtě nechtě již zastaralé a pomalu je začíná nahrazovat sofistikovanější LED technologie.

LED žárovky

LED žárovky a LED osvětlení je skutečně budoucností umělého osvětlení. Každý, kdo si tuto technologii vyzkoušel, dá tomuto tvrzení za pravdu. Tyto žárovky mají totiž mnohonásobně vyšší životnost, vydrží až padesát tisíc hodin provozu a zároveň s nimi ušetříte až 85 % elektrické energie oproti běžným žárovkám. To je dáno především tím, že se nezahřívají, ale pouze svítí, jsou tedy efektivnější. Nejvíce se LED technologie zatím uplatňuje pro osvětlování velkých ploch parkovišť a výrobních hal, na které je nutné svítit denně i několik hodin. Novinkou v tomto odvětví jsou takzvané LED pásky a SMD LED čipy, které slouží k osvětlení špatně dostupných míst. Velmi efektivní jsou LED pásky pro levné osvětlení například kuchyňských pracovních ploch.

Jak vybrat LED žárovku?

Možná jsou pro vás LED žárovky zatím úplnou novinkou a nikdy jste se nezajímali o to, na co se zaměřit při jejich výběru. U klasických žárovek je výběr jednoduchý, podíváte se na hodnotu wattů a máte vybráno. U LED žárovek jsou rozhodujícími ukazateli takzvané lumeny (lm). Ty udávají především to, jak moc bude žárovka svítit. U ledek totiž nemusíte přehnaně řešit úspornost, v jakémkoliv případě mají až 10 × nižší spotřebu elektrické energie než klasické žárovky. LED žárovky na prodej naleznete například na internetových stránkách obchodu ledakce.cz, kde vám s výběrem i ochotně pomohou.


Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.