Palivové dřevo: Jak na jeho správný výběr

Vytvořit si doma skvělou atmosféru díky vlastnímu krbu či krbovým kamnům rozhodně stojí za to. Plápolající oheň umí doslova divy. Taková romantika spojená s příjemným sálavým teplem působí na psychiku každého z nás doslova blahodárně. Míra takovéhoto příjemného prostředí se ovšem odvíjí především od výběru správného palivového dřeva. Tuto skutečnost si spousta lidí neuvědomuje, což má za následky maximálně neefektivní vytápění. Jak se mu vyhnout? To se dozvíte v následujících řádcích.

Dřiví musí být dokonale proschlé

Velký problém u mnohých domácností představuje vytápění vlhkými polínky. Jestliže si zakoupíte dřevo přímo z lesa, měli byste počítat s dobou pro jeho schnutí. Ta by se měla pohybovat okolo dvou let. Standardně se vše řeší tak, že se postupně každým rokem odebírá část zásob a nakupuje se dříví nové. Topení nevyschlými kusy má za následek zanášení komína a také minimální výhřevnost. Oheň zkrátka více kouří, než hoří. Řešení může představovat i nákup průmyslově vysušeného dřeva, u něhož již zmiňované skladování odpadá.

S přípravou polínek nemusí být tolik práce

Obecně panuje mezi veřejností názor, že se dřevem je spojená spousta přípravných prací. To ale platí jenom v případě, kdy nakoupíte vzrostlé kmeny, případně dříví v metráži. Pak je skutečně zapotřebí řezat polínka na míru a poté větší kusy štípat. Sehnat lze ovšem již předem připravené vysušené dřevo na míru v polínkách, které přesně padnou do vašeho krbu nebo kamen.

Nakupujte u prověřeného dodavatele

Takovéto palivové dřevo na míru si lze pohodlně nakoupit u společnosti Optimtop. Ta nabízí palivové dřevo Praha již vysušené, naštípané a poskládané v paletách. Platit při nákupu nebudete muset ani na dopravu, a to kamkoli po celé České republice. Postačí vám k tomu objednání více než jedné palety. Stačí si dodávku telefonicky objednat a můžete se těšit na dokonalou romantiku u vašeho domácího krbu.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.