Nezatracujte pružinové matrace

Myslíte si, že starým pružinovým matracím již dávno odzvonilo, a světu zdravého spánku vládne pěna? Zčásti máte pravdu, polyuretanové pěny s mnohdy až neskutečnými vlastnostmi se skutečně staly dlouhodobým hitem, ale velké oblibě a zájmu mnoha spokojených uživatelů se těší i pružinové matrace. Kdo není zatvrzelým zastáncem staršího konvenčního systému Bonell, využije jejich moderní podoby – taštičkových matrací. Jaký je mezi nimi rozdíl? Představíme vám je.

Hlavní odlišnost hledejte ve způsobu upevnění pružin

Taštičkové matrace můžeme nazvat „mladšími sestrami“ tradičních pružinových matrací. Oba dva typy mají něco společného – jsou vyrobeny z pružin, jsou hodně prodyšné a jako jedny z mála druhů matrací je lze uložit i na pevnou desku či laťkový rošt (s mezerami do 2 cm). Ovšem tím výčet shodných rysů končí. Půjdeme-li do hloubky věci (v podstatě i do „hloubky“ matrace – jejího jádra), najdeme zásadní rozdíl:

Běžné pružinové matrace obsahují zhruba 200 kovových pružin, které jsou k sobě pevně připevněny. Při zatížení reaguje nejenom jedna konkrétní stlačená pružina, ale vyvíjený tlak se přenese i na všechny okolní, takže ve výsledku pruží celá plocha matrace.

Taštičkové matrace to mají trochu jinak: obsahují 400-500 kovových nebo plastových pružin, každá zvlášť je zabalena do „taštičky“ (odtud název) z netkané textilie. Jednotlivé pružiny nejsou k sobě pevně spojeny, což jim při zatížení dovoluje reagovat samostatně. Díky tomu, že se pružiny nedotýkají, nevzniká pověstné vrzání, které může stát za častým nočním buzením.

 

 

 

 

 

matrace Continental

Obrovskou výhodou je prodyšnost a dlouhá životnost

Taštičkové matrace poskytují komfort, dlouhou životnost a vynikající ortopedické vlastnosti. Jejich ložná plocha je vyrobena z různých pěn, kokosu nebo latexu, ve většině případů je pro lepší uložení páteře rozdělena do anatomických zón. Navíc současná kvalita jejich provedení vylučuje možnost, že se vám po letech používání objeví na povrchu matrace trčící drát, jak tomu bývalo zvykem u běžných pružinových matrací. Taštičkové matrace pohlcují minimum vlhkosti a rychle vysychají, tudíž je bez obav můžete uložit i do prostor s vyšší vlhkostí. Vaši postel udrží dlouho hygienicky čistou.

 

 

 

 

 

 

matrace Romance

Zkrátka a dobře, taštičkové matrace jsou ideální volbou pro všechny, kteří chtějí spát klidným a spokojeným spánkem.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.