Scrapbooking

Scrapbooking vychází z anglických slov „scrap“ a „book“ a zjednodušeně se to dá dohromady přeložit jako „Kniha výstřižků“. Je to v podstatě kniha naplněná fotkami, výstřižky nebo lístky z různých událostí (kino, divadlo, festival, letenky…), různými samolepkami atd. Jednoduše bych to asi za sebe nazvala jako knihu plnou vzpomínek, tak na mě scrapbook působí.

Pokud si chcete vyrobit svůj vlastní scrapbook, můžete si jej vytvořit zcela sami nebo si zakoupit nějaké desky s kroužkovou vazbou a pevnými papíry uvnitř, takové prázdné „album“ v rozměru cca 30 × 20 cm.

Určitě vám doporučím vzít si jako pomocníka řezací plotr. Mimo řezacího plotru budete potřebovat barevné papíry, samolepící fólii, lepidlo, fotografie, samolepící papír, filc, barevné fixy a cokoliv, co využijete na dekorování scapbooku. Ze samolepící fólie si na řezacím plotru vyřežte vzor nebo nápis na desky scrapbooku (pokud je scrapbook o cestování, můžete si v plotru vyřezat letadýlko a např. jména osob, co spolu cestují, pokud je scrapbook např. jako svatební dar, můžete vyřezat jména osob pro které je určené a jejich datum svatby – možností je opravdu mnoho) a dovnitř si z filcu vyřežte různá srdíčka, kytičky a tvary, které vám scrapbook dozdobí. Na samolepící papír si vytiskněte také různé tvary a obřežte je na řezacím plotru pomocí skenování (Brother ScanNCut má jako jediný domácí řezací plotr skener a samolepky vám naskenuje a obřeže podle obrysu).

Všechny fotografie nalepte na jednotlivé stránky, dozdobte samolepkami, nápisy a dekoracemi z filcu a máte i vy hotový svůj originální scrapbook se všemi vzpomínkami na jednom místě!

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.