Při nákupu sedací soupravy nepodceňte ani zdánlivé detaily

Elegantní sedací souprava je jakýmsi srdcem celého interiéru. Obývacímu pokoji dává finální vzhled a z pohledu designu dokáže doslova divy. Ať už s okolím kontrastuje, nebo naopak splývá, měla by být maximálně funkční. Právě proto se při volbě konkrétního modelu vyplatí sledovat spousty různých kritérií, aby se vám nakonec podařilo zvolit takovou, která bude plně odpovídat vašim představám o vzhledu i pohodlí při relaxování. I zdánlivé detaily mohou ve finální fázi rozhodování hrát důležitou roli.

Jaký typ sedačky volit?

Každý obývací pokoj je jiný a liší se zejména svou celkovou rozlohou. Máte-li pouze menší byt, jehož součástí je také minimální plocha určená pro obývací pokoj, podívejte se spíše na rohové sedací soupravy. Jejich konstrukce je koncipována takovým způsobem, že dokážou velmi efektivně kopírovat roh místnosti a šetřit tak tolik potřebný prostor. Ve zbytku místnosti pak bude možné pracovat s dalším nábytkem typu konferenčního stolu a obývací stěny. Ve větších vilách s velkými obývacími pokoji se již vyplatí experimentovat. Moc hezké jsou prostorové sedačky pro 3, a dokonce i 4 osoby. Když se navíc doplní vkusnými pohodlnými křesly, máte o všechno postaráno. Chcete-li mít set kompletní, vyberte si ještě taburety.

Praktický úložný prostor

Řadíte-li se spíše mezi prakticky smýšlející osoby, zcela jistě oceníte modely, které nabízejí úložný prostor. I obyčejný taburet může mít odklápěcí sedák, pod nímž vznikne spousta místa, jež se dá využít na uskladnění jakýchkoli věcí. To samé je možné tvrdit i o sedací soupravě. V jejím případě může sloužit rozkládací mechanismus i jako prostor pro přípravu dalšího místa na spaní pro hosty.

Potah, konstrukce a další aspekty

Velmi důležitou roli při sezení a výdrži sedačky hraje potah. Při koupi kožené sedací soupravy počítejte s tím, že její vzhled bude v pozitivním slova smyslu šokující. Děti a domácí mazlíčci z ní ovšem rychle dokážou udělat něco, co nechcete. Pro rodinu je vhodnější pevný látkový potah. Dále nezapomínejte na bytelnou konstrukci, tvar sedačky a spousty dalších věcí. Ať už potřebujete jakýkoli model, podívejte se na nabídku eshopu Nábytek-Elegance.cz. Z pestrého sortimentu si určitě vyberete.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.