Podle těchto 3 aspektů zaručeně vyberete správnou autobateriiVíte, jaká součást vozu se vyměňuje s železnou pravidelností? Odpovědí by bylo nejspíše více, nicméně my máme na mysli autobaterii. Ta má omezenou kapacitu a v průměru jednou za 5 let je zapotřebí ji vyměnit. Interval může být samozřejmě i nižší, záleží na frekvenci provozu automobilu, kapacitě baterie a mnohých dalších záležitostech. My se v tomto článku zaměříme na hlavní 4 aspekty, podle nichž byste měli vybírat novou baterii do vašeho vozu.

1. Rozměry a uchycení baterie

Chcete-li mít jistotu volby správných rozměrů baterie, změřte si tu stávající a pak vybírejte novou. Jinak ale není problém vybírat autobaterie podle typu auta online. Přesně si najdete model vašeho vozu a nabídnou se vám autobaterie různých značek. Co se týká uchycení, tak u drtivé většiny baterií se používá systém B13 tolik charakteristický vystouplou patkou. Lišit se uchycení může u automobilů korejské a japonské provenience.

2. Kapacita baterie a její napětí

Kapacitu baterie zjistíte vcelku jednoduše. Jde o údaj udávaný v Ah, tedy ampérhodinách. Vyjadřuje nám to, za jak dlouhou dobu dokáže konkrétní autobaterie dodat stanovené množství proudu. Podívejte se na štítek originální stávající baterie a volte u nové stejné číslo. Obecně lze říct, že vozům s benzínovými motory bohatě stačí modely baterie s kapacitou nepřesahující 60 Ah, u dieselů vybírejte minimu 70 Ah. Co se týká napětí, tak to činí 12 V, 6 V se volí pouze u malých motocyklů či veteránů typu Trabanta.

3. Údržbové vs. bezúdržbové autobaterie

I tady musíte být obezřetní. Stabilně se nakupují bezúdržbové autobaterie. U druhých jmenovaných je nutné sledovat hladinu elektrolytu a případně ji doplňovat. U obou typů je ovšem zapotřebí sledovat proud a průběžně je dobíjet. Ať už sháníte jakékoli auto-baterie, nakupte si pohodlně na nekvinda-obchod.cz.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.