Abychom vstávali každé ráno s úsměvem

Jak si kdo ustele, tak si také lehne, praví známé české přísloví. Že kvalita spánku úzce souvisí s prostředím, ve kterém se nacházíme, je neoddiskutovatelný fakt. Své okolí vnímáme prostřednictvím svých smyslů. Oku lahodí krásné vzory ložního prádla a celým svým tělem vnímáme hebkost a jemnost příjemného materiálu. Neméně důležitá jsou i prostěradla, na která každý den uléháme unaveni po vyčerpávajícím pracovním dni.

Základní požadavky na dobrá prostěradla

Od podložky na lůžku očekáváme v první řadě pohodlí. Musí být příjemné na omak, dostatečně savé a mít dobré tepelné vlastnosti. V ideálním případě v zimě hřeje, v létě chladí. Koho z nás neprobudilo smotané, skopané prostěradlo v nohách postele, kdy zmuchlané sklady látky tlačily a obnažená matrace studila do zad? Na trhu nalezneme široký výběr lůžkovin a je důležité zvolit správnou velikost odpovídající rozměrům matrace, aby nedocházelo k podobným příhodám. Zároveň se předpokládá, že prostěradla ladí se zvoleným povlečením. Pokud nejsme vyznavači pestrých vzorů, postačí nám bílé prostěradlo, které se hodí ke všem pastelovým odstínům. Naopak černé prostěradlo skvěle kontrastuje s jakoukoliv sytou barvou. Zajímavě působí kontrast rudé a černé, případně žlutá s černou. Kreativitě se meze nekladou. Můžeme si vyhrát s jednotlivými barevnými kombinacemi a rozzářit svou ložnici do neobvyklých a zářivých barev.

Materiál rozhoduje

Vysoká kvalita a dlouholetá životnost úzce souvisí s použitým materiálem. Klasikou jsou bavlněná prostěradla. Pravda, pro jejich bezchybný vzhled je třeba je žehlit, ale dávají nám jistotu, že žehlička zabila všechny nežádoucí bakterie. Vůči většině bakterií, plísním a dalším škůdcům je rezistentní bambus, jenž se považuje za hypoalergenní materiál. Ocení ho všichni, kdo trpí kožní vyrážkou, atopickým ekzémem, a alergici. Pro chladné zimní období jsou ideální froté prostěradla, která jsou velice příjemná, savá, hřejí a nemusí se žehlit. Stačí je pouze natáhnout na matraci. K dostání jsou v mnoha rozměrech a barvách. Dobře padnou a hodí se k jakémukoliv povlečení. Milovnice bezúdržbového prádla rády sáhnou po další variantě, kterou jsou jersey prostěradla. Tento materiál vykazuje vynikající absorpční vlastnosti, neboť se vyrábí z příjemných hebkých přízí ve vysoké hustotě.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.