Jaké bych si měl koupit bezpečnostní dveře, když bydlím v bytě?

Na takovou otázku není snadná odpověď. Bezpečnostních dveří je k dispozici několik typů, a záleží zcela na vás, který z nich si vyberete.

Dveře se rozdělují dle počtu zámků, tvrdosti materiálu, ochrany proti ohni do několika bezpečnostních kategorií. Každý stupeň je charakteristický předepsanými pravidly, která by měla být splněna pro to, aby obdržel onu stanovenou bezpečnostní kategorii. Ty by měl každý výrobce dodržovat a dveře by měly být srovnatelné v bezpečnosti napříč spektrem výrobců. Vzhled a výroba dveří na míru se u jednotlivých výrobců může výrazně lišit a to i některé speciální používané materiály, ze kterých jsou dveře vyráběny.  Řada výrobců zhotovuje bezpečnostní dveře na míru a to i v případě, že jsou vaše vchodové dveře zcela atypických rozměrů.

Drtivá většina bezpečnostních dveří má svůj patent v zahraničí, kde byly navrženy specialisty a následně prošly náročným testováním. Vědci a technici často pracovali na výrobě a návrhu série dveří několik měsíců a výsledkem je perfektní design a bezpečnost.

Jestli váháte stále, zda se vám bezpečnostní dveře vyplatí či nikoli, oceňte si svůj majetek, který by vám mohl být při vloupání se do bytu odcizen. V častých případech, kdy je byt vykraden, je příčina krádeže způsobena nekvalitními vchodovými dveřmi. Nezamčené dveře jdou často otevřít páčidlem anebo obyčejně kreditní kartou či tenkým speciálním plechem. Vykradení lidé pak často bědují nad svou nerozhodností pořídit si bytelné dveře.

Dveře se rozdělují do těchto kategorií

  • Ekonomická kategorie
  • 2. bezpečnostní třídy (WK2)
  • bezpečnostní třídy (WK)
  • Premium kategorie

Parametry, kterými dveře dle různých bezpečnostních kategorií disponují:

  • Neprůstřelné dveře
  • Protipožární
  • Ochranná deska proti odvrtání zámků
  • Izolace proti hluku
  • Dveře jsou odolné proti kladivům, páčidlům, řezným a vrtacím nástrojům

Každé dveře disponují jinými vlastnostmi. Ty, které spadají do první bezpečnostní třídy, mají nejnižší schopnost ochrany, a naopak ty ve třídě premium mají schopnost ochrany nejvyšší. Dveře jsou nabízeny i jako protipožární, v neprůstřelné nebo dokonce ohnivzdorné variantě.

O možnostech bezpečnostních dveří se můžete informovat u výrobce nebo na příslušných internetových stránkách. Tato investice se vám vyplatí a zúročí se v dalších letech.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.