Jak jsme zařizovali a vybavovali byt

 

Je to zhruba měsíc, co jsme s přítelem zařizovali a vybavovali byt, do kterého jsme se společně sestěhovali. Ještě před stěhováním jsem samozřejmě pociťovala obrovské nadšení, ale také strach, a přestože se občas vyskytne nějaká tmavší stránka, kterou je potřeba vyřešit, zatím jsem absolutně nadšená. Pokud vás zajímá, jak jsem náš byt postupně vybavila a zařídila, čtěte dál, poskytnu vám nějaké tipy, které třeba v budoucnu využijete. 

Budu se dnes zabývat především kuchyní, ložnicí a koupelnou, dost jsem se inspirovala různými články, chtěla jsem byt a jeho vybavení plně funkční, a zaujal mě například tento text. Také jsme řešili to, že si chceme v budoucnu pořídit štěně, a tak jsem se na to snažila myslet dopředu a hledala i nějaké tipy, jak vše dopředu připravit. Našla jsem je v tomto článku.

 

Při zařizování bytu pro mě bylo klíčové vybavení kuchyně

Jak se říká, láska prochází žaludkem. Na to mě upozorňovala už maminka s babičkou, a zároveň se mi obě dvě smály, že jsou hodně zvědavé, jak si toho chlapa svým kuchařským (ne)uměním udržím. Ruku na srdce, nejsem zběhlá kuchařka. To ale není vůbec žádný důvod, proč si to neudělat hezké, že.

Nebudu se dnes úplně rozepisovat o nákupu hrnců, pánviček, vařeček a tak podobně, to zvládne udělat každý. O čem jsem ale dlouho přemýšlela, tak to bylo nádobí. Měla jsem štěstí, že přítel mi v tomto nechal zcela volnou ruku, a tak jsem si mohla vybrat přesně to, co se mi líbí.

Zvažovala jsem černou nebo bílou variantu. Černá se mi moc líbila, hodně lidí mě ale od ní odrazovalo, že budu muset talíře pořád leštit. Vsadila jsem tedy na praktickou klasiku
a koupila set bílých talířů. Obsahuje dvě velikosti a polévkové talíře, každý typ po čtyřech kusech. Doporučuji ze začátku koupit rovnou celou sadu, i když třeba bydlíte jen dva, počítejte s tím, že k vám přijede návštěva, tak ať ji máte z čeho pohostit. Následovala sada hrnků, ty jsem zvolila v pudrově růžové. K bílé se budou hodit, a barva to alespoň trochu oživí. Ve stejném odstínu jsem pořídila také sadu hrnečků a podšálků na kávu. Nejvíce jsem se těšila na výběr misek. Vybrala jsem čtyři v klasické bílé barvě, a pak také dvě v odstínu růžové ve tvaru srdce, ty budou sloužit na snídaně. Příbory a ostatní věci už jsem pak brala klasické, univerzální, nikterak zajímavé, ale vkusné.

Hnízdečko lásky

Naši ložnici jsem chtěla zařídit útulně, tón v tónu fialové, kterou mám ráda. Vzhledem k tomu, že stěny bytu jsou šedé a bílé, nebyl to žádný problém. Na internetu jsem sehnala peřiny, protože je léto, zvolila jsem zatím lehčí, a uvidíme, jak budou stačit v zimě. Ze stejného obchodu jsem vzala i velké polštáře a krásné světle fialové povlečení. O malé polštářky jsem se nemusela starat, ty jsme si vzájemně nadělili s Honzou k loňským Vánocům. Poslední dvě výrazné věci, které jsem pořídila, byly dlouhé závěsy na okno a menší koberec před postel. I ty jsou laděny do stejné barvy.

Koupelna je také důležitá

Poslední místnost, o které vám dnes napíšu, je koupelna. Dlouho jsem přemýšlela, v jakém stylu ji vybavit, nakonec jsem se ale rozhodla pro kombinaci barev z předchozích dvou místností, a to pudrově růžové a fialové. Základní doplňky pak zůstaly v neutrální bílé. Jednalo se tedy o kelímek na zubní kartáčky, krabičku na mýdlo a podobné maličkosti.

S čím jsem si vyhrála, to byly ručníky. Sehnala jsem jednu sadu ve fialové barvě pro Honzu, a v mé milované růžové pro mě.  Ve stejných barvách se mi povedlo najít i dva úžasně hebké plyšové župany, a dokonce také houby do sprchy. No, vím, že je to trochu holčičí záležitost, ale jsem opravdu šťastná, že Honza nic nenamítá a moji úchylku na dokonalé sladění barev mi prostě a jednoduše potichu trpí. Je to dokonalý chlap.

Rady a tipy na závěr

Vybavení bytu je velice důležité proto, abyste se doma cítili pohodlně. Často ale také bývá poměrně drahé, když máte koupit všechno naráz. Pokud cítíte, že si ještě nejste jistí tím, jaký styl pro vaše bydlení zvolíte, doporučuji nakoupit vše v bílé barvě. V budoucnu pak bude lehké kombinování s další barvou nebo barvami, pro které se později rozhodnete.

Zaměřte se na inzeráty s byty, které jsou již zařízené. Na realitním portálu Eurobydlení si můžete pomocí filtrů zobrazit varianty, které mají kuchyňskou desku a spotřebiče, nebo rovnou kompletní vybavení včetně nábytku. Toto řešení vám ušetří spoustu peněz a vyhnete se investici peněz do přechodného bydlení.

Často nastane situace, že rodiče či příbuzní vám chtějí nějak pomoci. Nebo máte narozeniny, ale kamarádi nevědí, co vám dát. Není vůbec od věci si udělat seznam věcí, které si do bytu plánujete pořídit. Zaznamenejte do něho jak levnější maličkosti, tak i dražší záležitosti, a pokud se vás někdo zeptá, co by vám udělalo radost, nebojte se seznam ukázat. Věřte, že spoustě lidem tím ušetříte starosti a vyhnete se uskladňování zbytečných věcí, které by brzy zahltily váš krásný nový prostor.

Pustili byste se v případě pronajatého bytu do nějakých větších úprav, nebo byste prostor uzpůsobili k obrazu svému pomocí dekorací?

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.