Zjistěte, v čem jsou nízkoenergetické domy lepší

Najít vhodné místo pro život a pro vybudování rodinného hnízda nemusí být vždy tak snadné jak se může na první pohled zdát. Budete stát před řadou rozhodnutí – koupit byt nebo raději velký rodinný dům? Když dům – postavíte jej zcela nový nebo raději koupíte starší dům, který případně zrekonstruujete? Ano, staré domy mají tzv. duši. Ale také mnoho skrytých problémů a vad. Mnohdy vás taková rekonstrukce ve finále stojí více peněz, než stavba nového a moderního domu, který splňuje všechny nároky na současné bydlení. S novým domem nebudete mít zkrátka tolik starostí.

Mezi hlavní problémy starších staveb patří to, že jsou energeticky velmi náročné. Teplo uniká pryč starými okny, zdmi nebo tak střechou. Zajistit všechny části starého domu je finančně velice náročné. Pokud si ale postavíte nízkoenergetický dům, můžete na tyto starosti rovnou zapomenout. Moderní nízkoenergetické domy neboli tzv. pasivní domy nevyžadují pro svůj provoz tolik energie. Tato energie pak také zbytečně neuniká pryč z domu. Mezi výhody nízkoenergetických domů tak patří zkrácení topné sezóny nebo výrazná úspora finančních prostředků. Investice do nízkoenergetického domu se vám skutečně vyplatí a její návratnost je poměrně rychlá.

Tip: Stavíte, či rekonstruujete? Víte, jak má správně vypadat ztracené bednění?

Zaujala vás možnost postavit si krásný nový dům, který bude navíc nízkoenergetický? Více užitečných informací najdete na internetové adrese www.stavex.cz/rodinne-domy/nizkoenergeticky/. Tento web provozuje stavební společnost Stavex, která se specializuje právě na stavby nízkoenergetických domů. Tento typ staveb je v posledních letech mezi zákazníky velmi žádaný a tak tuto úpravu můžete využít také například u oblíbených dřevostaveb. Zařiďte si bydlení podle svých představ, které vám bude vyhovovat po všech stránkách. Se stavební společností Stavex se vám to podaří.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.