5 tipů, jak vymalovat byt

Jednou za rok či dva byste se měli vrhnout na nové vymalování bytu. Zejména těch místností, které hodně využíváte, tedy obývacího pokoje, ložnice, ale také kuchyně a předsíně. Níže se dozvíte pár tipů, jak se dá vymalovat byt chytře, levně a bez námahy.

1. Používejte světlé barvy

Důležitou roli hraje výběr barev. Každý zkušený malíř vám doporučí volit spíše světlejší barvy. Zeptali jsme se odborníků z firmy AC Malířství, kteří provádějí malířské práce v Plzni.
„Světlé barvy v lidech obecně evokují pozitivní myšlenky. Volný čas v obýváku se vám lépe tráví, pokud má pokoj světlejší odstín stěn“, sdělil nám Tomáš Krisl, malíř pokojů v Plzni ze zmíněné firmy.
Kromě toho dokážou světlé barvy opticky zvětšovat prostor, což je výhodné hlavně v menších bytech, například v panelácích.

2. Kombinujte barvy

Místnosti typu obývacího pokoje či ložnice nemusejí mít všechny stěny nutně v jedné barvě. Zkuste vždy protilehlé udělat jinými barvami. Musí k sobě ovšem ladit. Pokud si s tím nevíte rady, poraďte se s malíři.

3. Pozvěte si odborníky

Na malování pokojů v Plzni je dobré si pozvat firmu AC Malířství už jen proto, že ušetříte spoustu námahy a času. Navíc nemusíte řešit problém se správným namícháváním barev, jejich kombinacemi. Ve všem vám zkušení malíři pokojů v Plzni rádi poradí.

roll-1034914_640

4. Malujte naráz celý byt

Pokud se pouštíte do malování, je nejlepší to vzít z gruntu a pustit se rovnou do celého bytu. Ušetříte tím náklady. Pokud malujete celý byt naráz, vyjde vás to levněji, než kdybyste malovali každou místnost zvlášť třeba po čtvrt roce.

5. Spojte malování s úklidem

Když už se pustíte do malování bytu, co takhle jej spojit s kompletním úklidem domácnosti? Zbavíte se starého a nepotřebného nábytku, harampádí a nečistot, které celá léta vězí za nábytkem či pod linem a koberci.

One Comment

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.