Automat na vodu poslouží i u vás doma!

Mnoho českých domácností řeší jeden velký problém. I když jim z kohoutku teče pitná voda, požívat se nedá. Voda má podivnou pachuť, která ji dovoluje užít maximálně na koupání, praní a vaření. Je to i váš případ a už vás nebaví se každý den tahat s balenou vodou? Vadí vám, že za vodu draze platíte? Chytrým řešením nepříjemné situace u vás doma může být automat na vodu. Jaké se nabízí možnosti a kde ho sehnat?

3 základní typy

Automaty na vodu (někdy také označovány jako aquamaty či aquabary) existují ve 3 základních provedeních. Prvním typem jsou automaty, které se napojují přímo na vodovodní systém. Jedná se o jednoduché řešení, které přináší velký efekt. Moderní automaty na vodu jsou totiž vybaveny špičkovou filtrací. Lepší výkonnosti dosahují automaty vybavené filtrací na bázi aktivního uhlíku. Voda, která se dostane do kontaktu s uhlíkovou filtrací, se dokonale vyčistí, protože uhlík dokáže vázat mnohé nečistoty. Voda je proto zbavena pachuti, chloru i všech organických látek. Pořídit si můžete menší automat na stůl nebo velký, který stojí na zemi.

bytmag.cz_w-system_cz_01

Druhým typem jsou výdejníky vody s barelem. Tyto se nenapojují na vodovodní systém, postavit je tedy můžete kamkoliv chcete. Hodí se i na chatu, zahradu, do dílny a na další místa, kde jinak nemáte přístup k čerstvé vodě.

bytmag.cz_w-system_cz_02

Třetím typem jsou sodobary. Ty je vhodné volit v případě, pokud máte rádi perlivou vodu. Hodí se spíše jako doplněk. Využití nachází sodobary hlavně v kancelářích a komerčních prostorách.

Možnost pronájmu

Abyste zjistili, zda vám automat na vodu bude vyhovovat, bude lepší, když si ho na začátku pouze pronajmete. Pokud s ním budete spokojeni, kupte si ho. Počáteční investice se rozhodně nebojte, brzy se vám vrátí. Jestliže budete mít doma automat na vodu, už nikdy se nebudete muset obtěžovat taháním drahých balených vod. Koupi automatu můžete vyřešit i půjčkou. Pokud se rozhodnete pro půjčku, nejdříve si proveďte srovnání. Porovnání půjček najdete například zde.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.