Trendy v bydlení pro letošní rok

Jaké jsou módní trendy v oblasti interiérů a novinky v designu nábytku v letošním roce?

Rok 2015 nám přináší převážně návrat k přírodě, exotické motivy, etnické dekorační vzory, všestrannost a univerzálnost, ale také tvůrčí přeměnu, tedy recyklaci starých věcí.

Barvy

Trendy barvy pro rok 2015 jsou živé barvy – hořčicově žlutá, tyrkysově modrá, jasně zelená, ale i různé odstíny hnědé, vínové nebo růžové. Barvou roku byla zvolena Marsala, tmavě vínová barva, která je pojmenována po slavném italském víně ze Sicílie.

Ve vybavení interiéru převažují zemité odstíny – hnědá, ale také bílá barva. Velmi časté jsou odstíny hnědých dřev, jako je kouřový dub či ořech nebo světlý bělený dub. Tyto odstíny můžeme vidět také v nabídce podlahových krytin. Nejenom plovoucí podlahy, ale také koberce jsou vyráběny v přírodních tónech.

Materiály

Velmi módními materiály jsou – recyklované dřevo, dřevo s patinou, kámen, kov – bronz, zlato a také bílý mramor. Dalšími oblíbenci jsou veřejnosti méně známé materiály – kamenná dýha nebo zelené stěny.

Recyklace

Velkým trendem pro rok 2015 jsou recyklovatelné materiály nebo renovace starého a použitého nábytku. Máte židli nebo stolek po babičce? Nebojte se renovace. Staré křeslo můžete přečalounit, váš oblíbený obraz dejte do starého rámu. Váš interiér tím získá jedinečný ráz. Stále velmi oblíbené jsou dřevěné palety, z kterých můžete vyrobit úžasný nábytek.

Zelené stěny

Při zařizování interiéru se budou zřizovat zelené stěny. Jedná se o příčky/stěny, které jsou osázené a obrostlé květinami a v podstatě jde o jakousi bytovou zahradu. Používá se široká škála rostlin, včetně exotických druhů.

Prostory

Ve stále větší oblibě jsou velké otevřené vzdušné prostory. Převládají tedy větší a prostornější místnosti s menším množstvím nábytku, který je ovšem velmi všestranný a univerzální.
Tyto velké místnosti skvěle předělíte koberci, a tak odlišíte dvě části pokoje s odlišnými funkcemi. Kusové koberce výrazným prvkem, který rozzáří a zútulní každý interiér.

Koberce

Jelikož se v bytech a domech stále častěji setkáváme s plovoucí podlahou, parketami nebo dlažbou, jsou celoplošné koberce na ústupu. Stále oblíbenějšími jsou kusové koberce, které vás budou hřát a zároveň se stanou výrazným designovým prvkem.

Levné kusové koberce jsou vyráběny u umělých materiálů, jako je polyamid, akryl, apod. Ale jelikož je v letošním roce hlavním trendem návrat k přírodě, budou skvělou volbou koberce z přírodních materiálů, tedy vlny, bavlny, mořské trávy, kokosových vláken, atd. Tyto koberce jsou vyráběny ručně, jsou odolnější a snesou větší zatížení.

Do větších chodeb nebo na schodiště budou ideální koberce běhouny, které jsou často opatřeny protiskluzovou vrstvou. Orientální koberec je skvělým typem jak ozvláštnit váš interiér. Ty pravé bávají ručně vázané a patří mezi umělecky cenné starožitnosti.

Skvělými a opravdu jedinečnými doplňky jsou vaše vlastní výtvory, fotografie, plakáty či výrobky vašich dětí, které váš interiér ozvláštní, stane se osobitějším a vy tak docílíte skutečného originálu, který bude jen váš. Avšak nejdůležitější je, abyste se ve svém bytě nebo domě cítili co nejlépe, a proto se řiďte spíše vlastním vkusem, nežli stránkami v časopisech.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.