Plynové kotle Junkers: Ušetřete za vytápění v následující sezoně

Stavíte nový dům nebo kompletně rekonstruujete ten stávající? V tom případě budete zcela určitě přemýšlet o vytápění jeho vnitřních prostor. Není se čemu divit, jelikož právě faktury za něj tvoří asi nejvyšší položku ve výdajích vztahujících se k provozu domácnosti. Mnozí lidé uvažují nad tuhými palivy a do většiny domácností se kotle na dřevo skutečně vracejí. Mnohdy ale pouze jako doplněk hlavního vytápěcího systému. Ten představuje asi nejčastěji plynový kotel. Ač se to možná mnohým nezdá, plyn je stále ještě nejlevnějším zdrojem vytápění. Vždyť moderní plynové kotle mají účinnost přesahující 80 %. S tím se u jiných zařízení můžete setkat jen velmi zřídka. Navíc se můžete spolehnout na plně automatický provoz celého systému. Vaší jedinou prací bude jeho nastavení, jež není nijak složité. Ne každý kotel je ovšem kvalitní. Podle kterých aspektů se vyplatí jej vybírat?

Kritérií výběru je několik

Výběr mezi klasickými i kondenzačními kotli není vůbec jednoduchý. Na trhu je jich spousta a liší se mnoha charakteristikami. My se pokusíme zachytit ty hlavní.

Celkový výkon

Ten by se měl odvíjet od celkové výměry prostoru, který je zapotřebí vytápět. Pro rodinný domek by měl stačit model, jehož výkon osciluje okolo 24 kW. Vše je nicméně zcela individuální. Optimálně se vyplatí obrátit se přímo na odborníky. Bez problémů vám fundovaně a rychle poradí na Topenivodaplyn.cz. Na internetové kalkulačky příliš nespoléhejte, často se snaží spíše prosadit lobby výrobců kotlů distributorů plynu.

Čím vyšší účinnost, tím lépe

Jak již bylo řečeno, moderní konvenční kotle by měly dosahovat z pohledu účinnosti minimálně 80 %. Čím vyšší celková účinnost bude, tím se stane vytápění jednak efektivnějším i ekonomičtějším a jednak šetrnějším k okolní přírodě.

I vzhled a rozměry rozhodují

Asi si řeknete, že plynový kotel žádnou velkou parádu ve sklepě nebo technické místnosti nadělat nemusí. Jestliže sem ale rozměrově i vzhledově padne, určitě vám zbude ještě místo na další věci a pohled na něj nebude nijak děsivý.

Kotle Junkers nabízí spolehlivé a efektivní vytápění

Sázkou na jistotu jsou bezesporu moderní kotle Junkers. Tato světoznámá značka působí na trhu úspěšně již více než 100 let. Už tolik let uběhlo od okamžiku, kdy Hugo Junkers zkonstruoval první revoluční plynový kotel. Vytápění se tak najednou obešlo bez neustálého přidávání uhlí a vymetání spousty sazí z komína.

Malý, ale šikovný kotel Junkers CERACLASS

Hledáte kompaktní přístroj nabízející vysoký výkon? Našli jsme jej za vás. Plynový kotel Junkers CERACLASS s rozměry 700×400×298 cm a výkonem 24 kW se stane vaším spolehlivým společníkem. Nabízí spolehlivý tichý chod a jednoduchou údržbu. Čelní panel se pouze odklopí a technik se dostane ke všem potřebným součástem. Zvolit lze i spousty jiných modelů značky Junkers. Na topenivodaplyn.cz si určitě vyberete ten správný.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.